Atzīmējot lībiešu mantojuma gadu, koris ANIMA ieskaņo lībiešu kāzu dziesmu “Pūgõ , pūgõ, jengõ, jengõ”

Raksta attēls - Atzīmējot lībiešu mantojuma gadu, koris ANIMA ieskaņo lībiešu kāzu dziesmu “Pūgõ , pūgõ, jengõ, jengõ” Publicitātes foto

23.03.2023

Gadā, kad Latvijas pirmiedzīvotāji – lībieši - svin sava karoga simtgadi, kad ANO un UNESCO vērš pasaules uzmanību valodu daudzveidībai, mēs, Saulkrastu koris ANIMA, esam iedvesmoti apzināties, ka kaut kur arī mūsos paaudžu paaudzēs dzīvo lībietis.

Lībiešu tautasdziesmu “Pūgõ , pūgõ, jengõ, jengõ” jeb “Pūt, pūt, els, els” Saulkrastu korim ANIMA un sitamiem instrumentiem aranžējusi kora mākslinieciskā vadītāja, diriģente Laura Leontjeva, bet stāstu skatuviskajā dejā ietērpa jaunais horeogrāfs Rūdolfs Cīrulis.

“Šī lībiešu tautasdziesma man ir bijusi ļoti mīļa savas vitālās enerģijas un jaudas dēļ, bet mūsu interpretācijā īpaši izceļam ritmu un pulsējošo sajūtu, kuru paspilgtina valodas skanējums. Šī nav mūsu pirmā saskare ar lībiešu valodu, jo 2018. gadā kopā ar komponistu Uģi Prauliņu izdevām lībiešu kultūrai veltītu mūzikas albumu JŪRD.SAKNES.ROOTS. Kaut kas neaprakstāmi maģisks ir lībiskajā” stāsta Laura.

Dziesmas animētais video simboliski atveido kādu lielajā visumā īpaši lolojamu zvaigzni – lībiešu zaļo, balto un zilo, jeb mežu, smiltis un jūru. Taču pats dziesmas saturs caur skatuvisko deju stāsta par kāzu rituālu.

Dziesmā dzirdams Saulkrastu koris ANIMA un sitaminstrumentālists Miķelis Vīte, ieraksts veikts “Lauska” studijā, skaņu režisors Kaspars Bārbals.

Lībiešu tautasdziesmas stāstu izdejo deju ansamblis “AUSTRIS” (mākslinieciskā vadītāja Elita Treilone). Režisors un horeogrāfs Rūdolfs Cīrulis, video mākslinieks Ģirts Ceriņš, grafiskais mākslinieks un animators Arnis Zemītis.

Saulkrastu koris ANIMA muzicē kopš 2001. gada un ir viens no spilgtākajiem koriem Latvijā. Saulkrastu koris Anima ļaujas krāsainībai gan sevī, gan mūzikā, pārkāpjot jaunas robežas un radot sev arvien jaunus radošus izaicinājumus. Kora radošā komanda - mākslinieciskā vadītāja un diriģente ir Laura Leontjeva, kormeistars Kristaps Solovjovs, vokālie pedagi Elīna Ose un Emīls Gilučs.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!