Balthazar koncertu Rīgā iesildīs itāļu grupa Odd-Rey

Raksta attēls - Balthazar koncertu Rīgā iesildīs itāļu grupa Odd-Rey Attēlā "Odd-Rey", publicitātes foto

12.02.2016 / Parmuziku.lv

Otrdien, 23. Februārī klubā Nabaklab uzstāsies viena no pašreiz aktuālākajām beļģu indie mūzikas grupām Balthazar. Koncertu atklās pašreiz Liepājā bāzētā itāļu poproka grupa Odd-Rey.

Odd-Rey ir 2011. gadā izveidota rokgrupa, kas savā mūzikā apvieno indie un blūza ietekmes. 2015. gadā apvienība izdeva savu pirmo EP, kurā apkopotas oriģināldziesmas itāļu valodā. Īsi pēc tam Odd-Rey nonāca ierakstu kompānijas Sliptrick Records paspārnē un uz laiku apmetās uz dzīvi Liepājā, kur šobrīd komponē un ieraksta dziesmas topošajam albumam.

Balthazar savu muzikālo darbību sāka 2004. gadā, taču pirmais grupas albums Applause iznāca tikai 2010. gadā, tiesa, uzreiz piesaistot mediju un klausītāju uzmanību. Ieraksts nokļuva vairāku preses izdevumu gada labāko albumu apskatos, un tas pavēra Balthazar ceļu uz starptautisku atzinību – 2010. gadā uzstājoties Rock Werchter, Pukkelpop un Lowlands festivālos, kā arī sniedzot izpārdotus klubu koncertus dzimtajā Beļģijā un Nīderlandē.

Pēc veiksmīgas uzstāšanās Eurosonic mūzikas konferencē 2011. gadā, grupas izaugsme un starptautiskā atzinība ieguva jaunus apjomus. Abi nākamie grupas albumi Rats un Thin Walls, izdoti attiecīgi 2012. un 2015. gadā, ieguva gada labākā albuma titulu Beļģijā un Balthazar vairākkārt devās ilgstošās Eiropas koncertturnejās.

Balthazar pēdējais albums Thin Walls ir pirmais grupas ieraksts, kura radīšanā piesaistīts producents – pie albuma strādājis Bens Hilliers (Ben Hillier), kurš sadarbojies ar tādām grupām kā Blur un Depeche Mode.

Klubs Nabaklab atrodas Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12. Ieeja klubā no plkst. 19:00, koncerta sākums plkst. 20:00. Biļetes pieejamas interneta vietnē www.ticketshop.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!