Intervija ar beļģiem "Balthazar" un atskats uz koncertu Nabaklab

Raksta attēls - Intervija ar beļģiem "Balthazar" un atskats uz koncertu Nabaklab Foto: Marina Ignatjeva

24.02.2016 / Aiga Leitholde

Ar koncertu 23. februāra vakarā Rīgas klubā Nabaklab aizritēja beļģu indieroka grupas Balthazar tūres 10. diena. Nabaklab mūziķu auditoriju iesildīja blūzroka grupa Odd-Rey.

Šobrīd Balthazar diskogrāfiju veido trīs albumi, pēdējais Thin Walls izdots 2015. gada pavasarī. Kopš 2010. gada grupa atrodas nemitīgās kocertturnejās, spēlējot dažādos pasaules kontinentos. Konkrēti šī tūre paredzēta tieši Austrumeiropas klausītāju priekam.

Pirms koncerta sarunā Balthazar solists Jinte Deprezs (Jinte Deprez) un bundzinieks Mišīls Balkens (Michiel Balcaen) atklāja:

Mūziku aranžējām minimālistiski. Svarīgākās ir bungu un basa partijas, pārējie instrumenti dod mūzikai vajadzīgo nokrāsu un vajadzīgo atmosfēru. Jāpiebilst, ka beļģi ir ļoti melanholiski cilvēki, bet melanholiski labā nozīmē.

Nav viena konkrēta dziesma vai albums, kas deva mums izrāvienu. Attīstāmies soli pa soli. Veiksmīgais šāviņš bija singls Leipzig, taču daudz vairāk dod arī nepārtrauktā atrašanās koncerttūrēs, kur varam vislabāk sasniegt savus klausītājus.

Foto: Marina Ignatjeva

Mēs dziedam par to, ko pārzinām vislabāk – par notikumiem mūsu dzīvē, mīlestību, dažāda veida kaislībām, par lietām, kas ir saistošas visiem. Mūziķa uzdevums ir būvēt tiltus starp dažādiem cilvēkiem. Mēs spēlējam mūziku, nevis nodarbojamies ar politiku. Esam šeit, lai dotu mīlestību!

Fakts, ka mēs visu savu laiku varam veltīt mūzikai, jau ir liela uzvara. Tāpēc nākotnē ceram rakstīt vēl labāku mūziku, tā ir vienīgā lieta, kas mums patiešām ir svarīga.

Ja mums paveiksies, cilvēkiem jaunais ieraksts patiks. Ja mums nepaveiksies, tad nāksies pašiem klausīties savu albumu.

Kluba koncerts ar arēnas atdevi

Attēlā: Odd-Rey, foto: Marina Ignatjeva

Šajā vakarā Nabaklab bija sapulcējusies internacionāla publika, kas runāja vācu, angļu, franču, protams, arī latviešu valodās. Patiesībā Rīgā dzīvo ļoti daudz dažādu nacionalitāšu pārstāvju – daļa ir apmaiņas programmu studenti, daļa starptautisku kompāniju darbinieki, dažreiz vienkārši tūristi, kas arvien labprātāk apmeklē arī koncertus. Vēl jo īpaši tāpēc, ka biļete maksā trīs reizes lētāk nekā viņu dzimtenē. Un arī paši mūziķi, piemēram, Itāliešu grupa Odd-Rey dzīvo un strādā Liepājā. Grupa izpilda smago roku ar lielu blūza un soulmūzikas ietekmi, kas varētu iet pie sirds grupu Rival Sons, Walking Paper mūzikas cienītājiem.

Uz skatuves uzkāpjot Balthazar, skaitliski mazā publika veidoja ciešu pūli ap skatuvi. Balthazar koncertu atklāja ar dziesmu Decency no albuma Thin Walls. Kopā vakara gaitā tika nospēlētas 14 dziesmas, mūziķi attapīgi veidoja dažādus uzstādījumus skatuves vidū un malās, kā arī atrodoties pūļa vidū. Balthazar spēks ir četros vokālos, nedzied tikai bundzinieks. Mūziķi enerģiju netaupa – mazā klausītāju kopa šajā vakarā tika satricināta ar arēnas koncertam raksturīgu enerģētisko atdevi. Ja mūzika ir dzīvesveids, tad citādāk jau nemaz nav iespējams!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!