Bundzinieks Pēteris Lunde par grupām, kurās vēlētos uzspēlēt

Raksta attēls - Bundzinieks Pēteris Lunde par grupām, kurās vēlētos uzspēlēt Foto: Uldis Krusts

26.07.2016

Pēteris zināms, kā vairāku spēcīgu pašmāju rokgrupu dalībnieks. Viņa precīzā un spēcīgā bungu spēle dzirdama gan “Pienvedēja Piedzīvojumu”, gan “The Sound Poets” un “Laika Suns” mūzikā.

Lūkojām noskaidrot, kuru piecu grupu sastāvā viņš kaut vienā koncertā vēl vēlētos uzspēlēt bungas.

1. Zodiac

Sākšu ar savām vissenākajām atmiņām par spēlēšanu grupā un uzstāšanos uz skatuves. Kad biju maziņš, ļoti daudz klausījos mūziku un tēloju, ka esmu grupas dalībnieks. Visspilgtāk atceros iztēlojoties sevi kā grupas “Zodiac” dalībnieku. Plati “Disco Alliance” klausījos bieži un atkarībā no tā, kāds instruments dziesmā bija dominējošs, to instrumentu arī spēlēju. Nezinu, vai šobrīd gribētu spēlēt šajā grupā, bet, ja varētu atgriezties atpakaļ laikā, tad labprāt kādā astoņdesmito gadu koncertā grupai piebiedrotos.

YouTube

2. The Smashing Pumpkins

Šī man ir īpaša grupa, jo uzskatu, ka bundzinieks Jimmy Chamberlin ir mans vienīgais bungu skolotājs. Kad nodibinājām grupu “Pienvedēja Piedzīvojumi”, savā galvā biju izspēlējis visas “Nirvana” dziesmas, bet, kad izdzirdēju albumu “Gish”, es tiku apburts no Jimmy bungu spēles. Tas man bija kas pilnīgi jauns un svaigs.

YouTube

3. Rage Against The Machine

Manuprāt, viena no grūvīgākajām rokgrupām. Gribētu izbaudīt viņu jaudu, atrodoties uz skatuves pie bungām, nevis pūlī.

YouTube

4. Radiohead

Mīlu šo mūziku un katru jaunu ierakstu gaidu ar lielu nepacietību. Man patīk viņu sarežģītā vienkāršība ritmā – spēlējoties ar vienkāršiem ritmiem izveidojas sarežģīti ritmiski zīmējumi. Būtu gatavs viņu koncertā kaut šeikeri pakratīt.

YouTube

5. The Prodigy

Šī absolūti nav mana ikdienas mūzika, bet esmu iedomājies, ka šādu mūziku spēlēt man varētu patikt. Protams, kā bundziniekam būtu jāspēlē pa virsu programmētam pamatritmam, bet tas nekas – rock stila bungas te piestāv ļoti labi un no sirds varētu izārdīties.

YouTube

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!