Būū izdod EP triloģiju - “Melnā Maģija" un dalās ar jaunu mūzikas video

Raksta attēls - Būū izdod EP triloģiju - “Melnā Maģija" un dalās ar jaunu mūzikas video Publicitātes foto

10.03.2023

Pēc debijas albuma Būū saprata, ka pārdzīvojumiem nav nedevusi iespēju sadzīt un ir bijis bail publiskajā telpā parādīt to personības šķautni, kuru parasti slēpj, bet ar katru dienu, kas tika pavadīta studijā pie mūzikas rakstīšanas, aranžijām, dejas un tekstiem, viņa saprata, ka māksliniecei brīvība ir vajadzīga kā skābeklis un, ja turpinās pati sevi cenzēt, tad viņa kā Būū drīz beigsies.

"“Melnā Maģija” ir tēlains apzīmējums sabiedrības negatīvajām programmām. Manā pieredzē - ap jaunas meitenes izskatu, varēšanu, seksuālas brīvības nosodījumu un tām nemanāmajām frāzēm, kas jau no mazotnes programmē piekrist, pakļauties un klusēt.  Pats svarīgākais ziņojums šajā triloģijā ir jaunas, spēcīgas mākslinieces uzvara pār šo tumšo spēku." (Tā par EP triloģiju saka Būū)

EP triloģija sastāv no 3 dziesmām - Labāko draugu, Melnā Maģija un Augstāk. Dziesmai "Melnā Maģija" tapis arī videoklips, kura režisors ir Helmuts Bondars un vizuālo efektu māksliniece Helēna Ozola, kura ir arī autore pārējo divu EP dziesmu vizuālajiem klipiem.

Helmuts Bondars par videoklipu: "Pirmo reizi izdzirdot Melno Maģiju sapratu, ka klipa veidošana nebūs vienkārša, jo tam būs jāatbilst dziesmas jaudai un stāstam. Noklausoties dziemsu aptuveni 50 reižu, spēju uzrakstīt scenāriju, kas biedēja mani pašu tā ambīciju dēļ. Tāpēc bija svarīgi savākt visus savus uzticamos biedrus, kuri palīdzēs šo milzu ambīciju savākt un nogādāt līdz ekrāniem. Domāju, ka mūsu visu degsme atmaksājās un tagad mums ir divas minūtes ar kurām lepoties."

Helēna Ozola par videoklipu: "Man tāpat kā Būū interesē apzinātības prakses, afirmācijas un galu galā arī burvestības, tikai es savējās radu ar visādiem paņēminiem datorā, jo nodarboties ar vizuālajiem efektiem jau ir arī tāda kā buršanās un ir ļoti maģiski no nekā radīt kaut ko. Šī bija izcila iespēja ar savām spējām pievienoties kaut kam lielākam, kas cerams, citiem arī aizķers aiz auss kaut ko, kas ikdienā palīdz pašam stāties pretī savām tumsām."

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!