Cēsīs koncertēs Masajoši Fudzita

Raksta attēls - Cēsīs koncertēs Masajoši Fudzita

15.04.2016 / Parmuziku.lv

Gaidot jau sesto mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālu ZEMLIKA 28. un 29. oktobrī Durbē, arī šovasar kultūras terasē "Zaļa Zāle" Cēsīs notiks trīs koncerti sērijas "Zemlika nāk..." ietvaros. Pirmais no tiem - 4. jūnijā, kad ar pirmo un vienīgo koncertu Latvijā gaidām japāņu komponistu, vibrafonistu.

Japāņu vibrafonists un komponists Masajoši Fudzita (Masayoshi Fujita) par šī brīža mājvietu izvēlējies Berlīni. Sākotnēji apguvis bungu spēli, Masa drīz vien ar lielu aizraušanos nodevās vibrafona izpētei un apguvei, izkopjot savu spēles manieri un radot džeza un elektroniskās mūzikas iedvesmotas oriģinālkompozīcijas. Mūziķis, šķiet, nekad nav bijis īsti mierā ar ierasto vibrafona spēles manieri vai stilu, tāpēc bieži vien savu instrumentu sagatavo ar metāla gabaliņiem, folijas strēmelēm un citiem priekšmetiem, iepazīstot arvien jaunas vibrafona skanējuma iespejas.

Klausītāji, iespējams, atpazīs Masu pēc viņa kādreizējā skatuves vārda – “el fog”, ar kuru viņš savulaik izdevis ne vienu vien ierakstu. Arvien vairāk aizrāvies ar vibrafona akustisko skanējumu, 2013. gadā viņš izdeva pirmo solo albumu “Stories” vairs neslēpjoties aiz segvārda. Drīz vien Masajoši izpelnījās ierakstu izdevniecības “Erased Tapes” uzmanību un šobrīd jau ir kļuvis par vienu no šīs izdevniecības mākslinieku saimes. Pagājušā gada septembrī klajā nāca Masas albums “Apologues”, kurā dzirdami arī vairāki citi instrumenti – vijole, čells, flauta, klarnete, mežrags, akordeons, klavieres un bungas, kuru partijas aranžējis pats Masa, bet ierakstā spēlē viņa draugi.

“Mana iecere bija ļaut katram no instrumentiem atklāt savu dabu, savu vēsturi un attīstību cauri laikam nevis kalpot par piedevām vibrafonam. Turklāt, man tā bija jauna pieredze – komponēt dziesmas. Lai arī kā pirmās es sarakstīju vibrafona partijas, es centos dot iespējami daudz telpas pārējiem instrumentiem, iztēlojoties kopējo skanējumu un ne reti šīs labskaņas dēļ atkāpjoties ar savu instrumentu,” par jauno albumu stāsta pats komponists.

Arī šovasar kultūras terasē “Zaļa Zāle” Cēsīs gaidāmi trīs koncertvakari sērijas “Zemlika nāk...” ietvaros. Masajoši Fudzitas koncerts Cēsīs būs pirmais no tiem, turklāt, mākslinieka pirmā un vienīgā uzstāšanās Latvijā.

Biļetes nopērkamas vietnē  Bezrindas.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!