DAGAMBA kopā ar Melngalvju namu rada izglītojošu koncertu skolēniem

Raksta attēls - DAGAMBA kopā ar Melngalvju namu rada izglītojošu koncertu skolēniem Publicitātes foto

15.11.2021

Melngalvju nams kopā ar populāro grupu DAGAMBA ir radījuši unikālu digitālo koncertu, lai jaunā, aizraujošā un izglītojošā veidā iepazīstinātu Latvijas skolēnus ar crossover mūzikas starpžanru. Projekts DAGAMBA feat TCHAIKOVSKY un LudwigVanRammstein – starpžanru mūzikas iepazīšana jau iekļauts programmā "Latvijas skolas soma" un no novembra ir pieejams programmas ietvaros, kā arī ikvienam interesentam.

Digitālais koncerts DAGAMBA feat TCHAIKOVSKY un LudwigVanRammstein – starpžanru mūzikas iepazīšana ir paredzēts 5.–9. un 10.–12. klašu skolēniem, un šī izglītojošā koncertpieredze būs interesanta arī jaunākiem skolēniem un nešaubīgi arī bērnu vecākiem. Šis ir viens no programmas "Latvijas skolas soma" digitālajiem projektiem ar tik jaudīgu muzikālo, vizuālo un vienlaicīgi informatīvo saturu. 

40 minūšu videokoncerts iepazīstinās bērnus un jauniešus ar crossover mūzikas starpžanru. Šī unikālā koncertpieredze palīdzēs veicināt izpratni par klasiskās mūzikas dažādību un rosinās vēlmi meklēt kontrastus, iesaistīties mākslas radīšanas procesos, izmantojot iepriekš skolas solā un mūzikas stundās iegūtās zināšanas. Projekta filmēšana tika organizēta 18. gs. iecienītākajā rīdzinieku koncertvietā – Melngalvju namā –, iegūstot ne tikai akustiski, bet arī vizuāli un mākslinieciski baudāmu digitālo koncertpieredzi.

"Skolēni, kas ir galvenā šī projekta mērķa grupa, ir auditorija, kurai tieši konkrētajā vecuma posmā veidojas izpratne par lietām un bieži vien tiek vilktas ļoti izteiktas līnijas starp to, kas ir labs, kas slikts, kas balts, bet kas melns. Nereti esmu dzirdējusi repliku – klasiskā mūzika ir garlaicīga! Kurš vispār klausās Bēthovenu! Šos stereotipus ar projektu “DAGAMBA feat TCHAIKOVSKY un LudwigVanRammstein starpžanru mūzikas iepazīšana” vēlos apgāzt!” skaidro Melngalvju nama pārstāve un projekta idejas autore Agnese Kvedere.

Caur mūzikas skaņdarbiem, kas jauc stilus, kā arī tautas dziesmu motīviem, skolēni tiks iepazīstināti ar terminu starpžanrs un tā izpausmēm mūzikā. Izglītojošā, vizuāli un muzikāli baudāmā koncertpieredze izcels un atklās starpžanru sintēzi, ar piemēriem parādīs klasiskās mūzikas integrāciju 21. gadsimtā, kā arī iepazīstinās ar grupu DAGAMBA un īpašo, tieši viņu radīto pieeju klasiskās mūzikas atskaņošanai.

Grupa DAGAMBA sevi sauc par klasiskās mūzikas huligāniem. Ar šo vārdu "huligāns" ierasti tiek saistītas sliktas asociācijas, to bērni un jaunieši nereti uztver par apsaukāšanos, aizvainojumu. Ar video koncerta palīdzību vēlamies parādīt, ka arī huligāni var būt izglītoti, talantīgi un nest vēstījumu plašākai publikai.

Video koncerta vadītājs, aktieris Rihards Zelezņevs, pastarpināti skaņdarbiem veido dialogu, sarunu ar klausītāju, iesaistot skatītājus aktīvos uzdevumos, kā arī ar mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem mūzikas klausīšanās laikā veicina bērnu un jauniešu iztēli/fantāziju.

Projekta režijas autore ir Dace Pūce, un tas īstenots sadarbībā ar skaņu un video studiju "Marana Productions". 

Projekts tapis VKKF mērķprogrammas “Programmas “Latvijas skolas soma” satura radīšana” ietvaros.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!