Dziedātāja Aleksandra Špicberga sveic pavasari ar jaunu video

Raksta attēls - Dziedātāja Aleksandra Špicberga sveic pavasari ar jaunu video

21.03.2018 / Kristīne Rasnača

Kamēr pavasaris dabā vēl kavējas, dziedātāja Aleksandra Špicberga vēlas to modināt savu klausītāju sirdīs. Jaunu skanējumu un tēlainu videostāstu ir ieguvusi Imanta Kalniņa „Jātnieka dziesma”.

Video ļauj ielūkoties dziesmas ieraksta tapšanas procesā, bet stāstu izstāstīt palīdz Rīgas ielās un pagalmos tapušie grafiti zīmējumi. No pazemes tuneļiem, kuros stingst sirdis, uz debesīm! Sapņot, ilgoties, noticēt, tiekties augšup! – stāsta aicinājums sasaucas ar Māra Čaklā dzejas rindām.

Video veidojis Aleksandras brālis Stefans, kura aizraušanās ir fotogrāfija un video. Stefanam ir 14 gadi un viņš, tāpat kā māsa, mācās Rīgas Doma kora skolā. Savas prasmes Stefans apguvis pašmācības ceļā, video filmēts ar pavisam vienkāršu fotokameru. “Viss ir iespējams, ja vien tu notici un dari!” saka Stefans.

Video varoņi ir skaņu celiņa radītāji, Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas audzēkņi Artis Boriss, Dagnis Roziņš, Reinis Zariņš, skolas absolvents Jānis Griķis un skaņu režisors Edijs Gņedovskis. Ieraksts tapis skaņu studijā GEM PLUS.

Ar šo video, radošā komanda vēlas pieteikt jaunu latviešu mūzikas albumu, kurš iznāks šajā pavasarī. Albumā skanēs tautā iemīļotas dziesmas, kuras Aleksandras izpildījumā priecē viņas klausītājus. Līdzās „Jātnieka dziesmai”, albumā dzirdēsim arī „Suitu lūgsnu”, kura savu ceļu pie klausītājiem sāka pagājušajā rudenī, Latvijas 99. dzimšanas dienā.

Video "Jātnieka dziesma” tapšanas brīdī Aleksandrai Špicbergai ir 15 gadi. Aleksandra ir Rīgas Doma kora skolas audzēkne, valsts un starptautisku konkursu laureāte. 2015. gadā izdots CD "Iepazīšanās". Plašu atpazīstamību un skatītāju mīlestību Aleksandra ieguva ar video „Rakstu raksti”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!