Elizabete Balčus izdod albumu “Conarium”

Raksta attēls - Elizabete Balčus izdod albumu “Conarium”

26.10.2016 / Parmuziku.lv

Šodien, 26.oktobrī iznāk Elizabetes Balčus jaunais studijas albums “CONARIUM”. Albuma prezentācijas pasākums notiks šīs dienas vakarā – pulksten 19:00 kultūras telpā “3MĀSAS” (Zirgu ielā 1, Vecrīgā).

Albums ierakstīts un miksēts gada laikā studijā “Studio 55”, kopā ar skaņu režisoru Silvestru Zemgalu, bet māsterings uzticēts Ben Lustig Austrālijā, izdod Apvienotās karalistes neatkarīgās mūzikas izdevējniecība “Liminal Noise”, producē Elizabete pati.

 “Albums ir intuitīvi meklējumi, pievēršanās paralēlajām pasaulēm, par kurām mums īsti nekas nav skaidrs, tomēr iekšējās sajūtas un sapņi kaut ko saka priekšā, bieži vien prātam līdz galam neaptveramu. Caur mūziku esmu mēģinājusi atrast formu tam neizskaidrojamajam, pēkšņiem iracionāliem paversienim,- no paradīzes dārza uz mēness tumšo pusi un tad pēkšņi uz vakardienas realitāti, kuras krustpunktos uzrodas dzīvs taurenis, kurš pēc tam naktī pārvēršas par caurspīdīgu spoku ar kraukļa knābi, kuru es sašķaidu pret zemi sīkos stikla gabaliņos un gabaliņi pārvēršas par miljons insektiem, kuri rāpo pa manu ķermeni.

Pēkšņi mani ved mašīnā caur krāsainiem kaleidoskopu zikurātiem uz nojaušamu mērķi - kapi, bet te mašīna pārkaulojas piemineklī un es palieku mūžīgā krāsu plūsmā, kurā it viss ir viens un jebkurš var būt jebkas... Dziesmas visvairāk ir iedvesmojuši pašas sapņi, kurus nostādot pretī šai realitātei un paķerot līdzi arī citas iedvesmas, piemēram, antīkās Babilonijas mītus un kultūru, stāstus no Vecās derības, sirreālisma un avangarda vizuālo mākslu. Stilistiski es varētu šo albumu raksturot kā maigu neo-psihodēliju vai avangardisku drīmpopu.”

Šovakar plkst. 19:00 Elizabete aicina uz albuma prezentāciju kultūras telpā “3MĀSAS”. Prezentācijā varēs dzirdēt albuma dziesmas citādās aranžijās un mūziķei pievienosies koris “Mūza”, Sergejs Jaramišjans (elektriskā ģitāra), Andrejs Vasiļjevs (elektriskā ģitāra), Māris Rupainis (bass), Vita Rozēna(flauta),  Matīss Akuraters (tabla), bet vizualizācijas veidos Sabīne Moore, jeb VJ Oore.

Koncertu iesildīs sildītājs un Richard Thompson. Par dzērieniem un uzkodām rūpēsies “MoselWeins”, “Akmeņlauzis”, “Zaļā maize” un “Rankas piens”. Pēc koncerta, neformālā gaisotnē Elizabete būs atvērta sarunām, stāstiem un jautājumiem par albuma tapšanu, iedvesmām, ieraksta procesu un visu, kas svarīgs un interesants, kā arī ar DJ setu uzstāsies Mimicus, jeb Reinis Klatenbergs.

Prezentācijā albumu varēs iegādāties par īpašu cenu.

Albums ir pieejams vietnē “Bandcamp”, veikalos “Randoms”, “Upe”, “LP” un “RIIJA”. No novembra arī Spotify, iTunes un citviet.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!