#EsiPirmais Mežaparka Lielajā estrādē”

Raksta attēls - #EsiPirmais Mežaparka Lielajā estrādē” Publicitātes foto

18.06.2018 / Parmuziku.lv

20 un 21. jūnijā rīdziniekiem un galvaspilsētas viesiem būs lieliska iespēja vēl pirms XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem apmeklēt atjaunoto Mežaparka Lielo estrādi.

Trešdien, 20. jūnijā, no plkst.18 līdz pat saulrietam par godu pirmā vēsturiskā objekta atjaunošanas posma pabeigšanai notiks svinīgais pasākums “#EsiPirmais Mežaparka Lielajā estrādē”, kurā norisināsies dažādas aktivitātes un muzikāli priekšnesumi, bet viesus sagaidīs orķestris „Rīga”.

Koncertā piedalīsies daudzi Latvijā pazīstami un publikā iemīļoti mākslinieki un kolektīvi. Pirmo deju uz atjaunotās Mežaparka Lielās estrādes skatuves izdejos TDA “Dzintariņš” un TDA “Dancis”. Pirmo dziesmu izdziedās jauniešu kamerkoris “Kamēr”. Pasākumu kuplinās arī dziedātāja Ieva Akuratere, kuras skandētā dziesma “Manai tautai” uzvarēja pirmajā Latvijas Radio dziesmu aptaujā “Latvijas likteņdziesma”. Tāpat koncertā uzstāsies dziedātāja Marija Naumova, kas pirmā no Latvijas pirms sešpadsmit gadiem uzvarēja starptautiskajā dziesmu konkursā “Eirovīzija”. Pasākumā piedalīsies un tā dalībniekus ar savu daiļradi priecēs arī komponists Mārtiņš Brauns, kura komponētā dziesma “Saule, Pērkons, Daugava” pirmoreiz ir izvēlēta par citas valsts (Katalonijas) himnu.  Pasākumā uzstāsies TV šova “Izklausies redzēts” pirmās sezonas uzvarētāja Dināra Rudāne un TV šova “X faktors” pirmās sezonas Latvijā uzvarētājs Arturs Gruzdiņš. Savukārt pirmo ielīgošanas svētku koncertu vakara izskaņā sniegs grupa “Iļģi”.

Pasākumā ikvienam interesentam būs unikāla iespēja iepazīties ar pirmajā estrādes atjaunošanas posmā paveiktajiem būvdarbiem, iemūžināt sevi atjaunotā estrādē, piedalīties “Swedbank” balss spēlē “DzieDot”, saldumu ražotāja “Laima” īpašajā spēlē “Atzīsties mīlestībā Latvijai”. Kopā ar radošās apvienības “Pasaku nams” tēliem izzināt latvju zīmes un darboties bērnu radošajā istabā. Gan lielus, gan mazus pasākuma dalībniekus gaida plaša izklaides programma ar dažādiem konkursiem un pārsteiguma balvām, kā arī būs iespējams iegādāties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku suvenīrus, īpašus amatnieku darinājumus un kārumus.

Savukārt ceturtdien, 21. jūnijā, no plkst.12 līdz 18 ikvienam būs iespēja klātienē izstaigāt un iepazīties ar Mežaparka Lielajā estrādē paveiktajiem būvdarbiem un iespaidīgajām pārmaiņām.

Ieeja pasākumos ir bez maksas.

Darbs pie Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas tika uzsākts pēc tam, kad 2016. gada 11. martā Rīgas dome un Kultūras ministrijas Latvijas Nacionālais kultūras centrs parakstīja līgumu ar Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu birojiem par būvprojekta izstrādi.

Pagājušajā gadā 20.aprīlī uz Mežaparka Lielās estrādes skatuves tika parakstīts līgums par estrādes pirmā atjaunošanas posma darbiem, kas paredzēja jauna skatītāju laukuma izbūvi, kurus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veica pilnsabiedrība “LNK, RERE”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!