Festivālā "Laba Daba" uzstāsies "Die Krupps" no Vācijas

Raksta attēls - Festivālā "Laba Daba" uzstāsies "Die Krupps" no Vācijas Publicitātes foto

18.07.2016 / Parmuziku.lv

No 5. līdz 7. augustam notiekošajā starptautiskajā mūzikas festivālā "Laba Daba" uzstāsies vieni no EBM mūzikas spilgtākajiem pārstāvjiem – apvienība "Die Krupps" no Vācijas.

1980. gadā izveidotā apvienība "Die Krupps” savu nosaukumu aizguvusi no Krupu (Krupp) dinastijas – ievērojamākajiem pirmskara industriālās metalurģijas biznesa magnātiem Vācijā un kā būtisku ietekmi min arī leģendāro Lučino Viskonti (Luchino Visconti) 1969. gada filmu "The Damned”.

 

Grupa ir leģendāro vācu mūzikas apvienību "Einstuerzende Neubauten”, "Kraftwerk” un angļu "Throbbing Gristle” laikabiedri un savulaik palīdzējuši definēt "Kraftwerk” aizsākto EBM, jeb Electronic Body Music, jo īpaši kā spilgtu žanra piemēru minot "Die Krupps” dziesmu "Augenblick”.

 

"Die Krupps” daiļradē saklausāmas ievērojamas industriālās mūzikas ietekmes un grupa pazīstama ar to, ka savās dziesmās izmanto ne tikai sintezatorus, bet arī īpaši konstruētas metāla perkusijas, kuras, protams, tiks īpaši transportētas un izmantotas arī šīgada festivāla Laba Daba koncertā.

Lai gan "Die Krupps” Latvijā ieradīsies taisnā ceļā Vācijas lielākā smagās mūzikas festivāla "Wacken”, grupas mūzika ir pietiekami daudzpusīga, lai lieliski iederētos Laba Daba gaisotnē.

 

Starptautiskajam mūzikas festivālam Laba Daba šis būs jau astotais norises gads. Bet Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā "Ratnieki” Līgatnes pagasta Ratniekos, tas notiks septīto reizi. Biļetes uz festivālu pieejamas visās "Biļešu serviss” kasēs, kā arī interneta vietnē www.bilesuserviss.lv . Savukārt ar atlaidi tās iegādājamas klubos "Nabaklab” un "Autentika”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!