Festivālā “TAKTS” gaidāms ērģelnieka Makvinnija koncerts

Raksta attēls - Festivālā “TAKTS” gaidāms ērģelnieka Makvinnija koncerts Publicitātes foto

21.10.2016 / Parmuziku.lv

3. decembrī Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti” otrā taustiņmūzikai veltītā festivāla “TAKTS” ietvaros gaidāms britu ērģelnieka Džeimsa Makvinnija (James McVinnie) koncerts.

Makvinnijs ir starptautiski pazīstams un atzīts ērģelnieks gan kā solo mākslinieks, gan pastāvīgs līdzdalībnieks dažādos ievērojamos jaunās mūzikas projektos. Viņa muzikālā un cilvēciskā atvērtība ir ļāvusi radošajiem ceļiem krustoties ar vairākiem mūsdienu komponistiem, producentiem un izpildītājiem. Niko Mjūlijs (Nico Muhly), Toms Dženkinsons (Tom Jenkinson) jeb “Squarepusher”, grupas “Arcade Fire” dalībnieks Ričards Rīds Perijs (Richard Reed Parry), Deivids Langs (David Lang), Brīss Desners (Bryce Dessner) no grupas “The National” un citi ir radījuši kompozīcijas speciāli Dž. Makvinnijam. Vēl pavisam nesen Džeimss ir bijis redzams uz festivāla “Eaux Claires”, Londonas Bārbikana centra un citām daudzu mūziķu “sapņu skatuvēm”.

Laikā no 2008. līdz 2011. gadam un pēc mūzikas studijām Kembridžas universitātē Džeimss Makvinnijs bija Vestminsteres abatijas ērģelnieka asistents, muzicējot gan ikdienas svētbrīžos, gan vadot abatijas kori. Savu pirmo solo koncertu mūziķis piedzīvoja 26 gadu vecumā, Zalcburgas festivālā uzstājoties kopā ar Freiburgas Baroka orķestri Ivora Boltona (Ivor Bolton) vadībā. Kopš tā laika dalība neskaitāmās kora un vokālās mūzikas ierakstu sesijās un Eiropas festivālu programmās ir Džeimsa ikdiena.

Makvinijs jau vairākus gadus ir pilntiesīgs Islandes ierakstu izdevniecības jeb, pareizāk, pazīstamo domubiedru Valgīra Sigurdsona (Valgeir Sigurdsson), Niko Mjūlija, Bena Frosta (Ben Frost) un vairāku citu mūziķu kolektīva “Bedroom Community” biedrs. 2013. gadā klajā nāca N. Mjūlija viņam komponēto skaņdarbu ieraksts “Cycles”, ko ar atzinību uzņēma plaša klausītāju un profesionāļu sabiedrība visā pasaulē.

Džeimsa Makvinnija koncerts Ventspilī gaidāms festivāla otrajā dienā, 3. decembrī, “Jūras vārtu” Lielajā zālē līdzās jau iepriekš izziņotajam mūziķu “Murcof” un Vanesas Vāgneres (Vanessa Wagner) kopīgajam koncertam. Jau minēts, ka festivāla pirmajā dienā teātra nama Jaunajā zālē notiks krievu pianista un komponista Dmitrija Jevgrafova (Dmitry Evgrafov) un dueta no Francijas un Lielbritānijas “Piano Interrupted” koncerti. Festivāla galīgā koncertu programma tiks izziņota drīzumā.

Biļetes uz festivālu “TAKTS”, kas Ventspilī norisināsies no 2. līdz 4. decembrim nopērkamas “Biļešu Serviss” tīklā. Pieejamas gan atsevišķu dienu biļetes, gan festivāla abonements.

Pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!