Festivālu „Via Baltica” apmeklējuši gandrīz 4200 skatītāju

Raksta attēls - Festivālu „Via Baltica” apmeklējuši gandrīz 4200 skatītāju Attēlā: "Framest", Foto - Līga Evaldsone

02.09.2016 / Parmuziku.lv

Festivāls “Via Baltica”, kas jau vairākus gadus pulcē tūkstošiem lielu auditoriju koncertos, izstādēs un citos pasākumos, šogad norisinājās no 28. jūlija līdz 2. septembrim Liepājā un Kuldīgā ar divām izstādēm, astoņiem koncertiem un kino seansu. Kopumā festivālu apmeklēja gandrīz 4200 skatītāju.

Festivālā “Via Baltica” jau sesto gadu satikās mūziķi un mākslinieki no visām Baltijas valstīm. Katru gadu augustā, kad tiek pieminēta Baltijas valstu brīvībai tik nozīmīgā akcija “Baltijas ceļš”, šis kultūras notikums pulcē vairākus tūkstošus lielu auditoriju koncertos, izstādēs un citos pasākumos gan Liepājā, gan Kuldīgā. 

Šogad festivālā uzstājās viesi no Igaunijas – vokālā a cappella grupa “Estonian Voices”, Lietuvu pārstāvēja viens no universālākajiem lietuviešu pianistiem Petrs Geņušs (Petras Geniušas) kopā ar saksofonistu Ļudu Mockūnu (Liudas Mockunas). No latviešu mūziķiem festivālā bija dzirdams klavieru kvartets “Quadra”, vokālā grupa “Framest” un vairāki citi izcili mākslinieki.

Līdzās koncertiem Liepājas koncertzālē „Lielais dzintars”, koncertiem Kuldīgā un noslēguma pasākumam Liepājas pludmalē festivāla ietvaros bija skatāmas divas izstādes – lietuviešu māsklinieču Kristīnas Norvilaites (Kristina Norvilaitė) un Neringas Žukauskaistes (Neringa Žukauskaitė) grafiku izstāde un dokumentālā izstāde „Baltijas brīvības ceļš”. Papildinājums šā gada festivālam bija bezmaksas kino seanss režisora Pētera Krilova dokumentālajai filmai “Uz spēles Latvija”.

Kopumā festivāls šogad piedāvāja 11 pasākumus, no kuriem lielākā daļa, tas ir, septiņi, bija bez maksas.

Šogad vairāk nekā iepriekšējos gadus festivālu apmeklēja tūristi no citām valstīm. Festivāla „Via Baltica” norise tika atspoguļota arī Lietuvas, Igaunijas, Spānijas, kā arī angliski rakstošajos Baltijas medijos. Festivāls šogad pat nonācis mūzikas informatīvās vietnes “Best of Baltic Entertainment” uzmanībās lokā.

Kopējais apmeklētāju skaits bija vairāk nekā 4200, kamēr pagājušajā gadā tie bija aptuveni 2740 apmeklētāji. Tas pierāda, ka arī kūltūrvidē Baltijas ceļa un Baltijas valstu vienotības tēma ir tikpat aktuāla, kā tas bija 1989. gadā.

Festivāls notika ar Valsts Kulūrkapitāla fonda, Liepājas Kultūras pārvaldes un Kuldīgas novada pašvaldības atbalstu. Kopējās izmaksas bija 30 000 euro, no kuriem 49% ir dažāda veida valsts finansējums, Liepājas Kultūras pārvaldes (23%) un Kuldīgas novada domes (7%) finansējums. 10% veidoja ieņēmumi no pārdotajām biļetēm, savukārt privātais atbalsts festivāla tapšanā bija 11%.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!