Gada albumi un koncerti: kas 2017. gadā sajūsmināja Edavārdus, Singapūras Satīnu, Goran Gora un citus?

Raksta attēls - Gada albumi un koncerti: kas 2017. gadā sajūsmināja Edavārdus, Singapūras Satīnu, Goran Gora un citus? Foto: Ritvars Stankevičs

27.12.2017 / Parmuziku.lv

Gada klausītākie albumi, gada spilgtākie koncerti - dažādus mūzikas žanrus pārstāvoši mūziķu mums atklāj, kas viņus sajūsmināja 2017. gadā, kā arī - ko katrs apņēmies īstenot 2018. gadā.

Edavārdi

Gada albums: Tyler The Creator - Flower Boy

Mans šī gada klausītākais albums ir Tyler The Creator "Flower boy". Ar šo albumu, manuprāt, Tyler beidzot nodefinēja savu skanējumu, kā arī parādīja, ka ir iespējams izaugt no agresīvā un šokējošā materiāla, nepazaudējot savu identitāti. Ļoti klausāms albums, praktiski nav nevienas dziesmas, kuru tītu pāri.

Gada koncerts: Frank Ocean "Flow" festivālā, Helsinkos

Šī gada spilgtākais koncerts bija Frank Ocean "Flow" festivālā Helsinkos. Iepriekš lasīju, ka Frenks ir atcēlis pirmos tūres koncertus, jo uzstāšanās vēl nebija līdz galam noslīpēta, un redzot viņu dzīvajā, es sapratu, kāpēc. Unikāla un pārdomāta pieredze, kurā izpildītājs parāda savu ne-tik pārliecināto, introverto pusi, taču tajā pašā laikā parūpējoties par to, lai apmeklētājs pamestu festivālu apmierināts. Ļoti skaisti.

Jaunā gada apņemšanās:

 

Mana apņemšanās ir izdot albumu un turpināt iet smagi krāsā.

Goran Gora

Gada albumi: Fleet Foxes - Crack-up, Father John Misty - Pure Comedy, ansis - Balzams

Ja runājam par klausītāko albumu šogad, tad pirmajā vietā man jāizvēlas starp “Fleet Foxes” albumu “Crack-up” un Father John Misty ierakstu “Pure Comedy”. Abi albumi vēl joprojām cīnās par pirmo vietu manā šī gada topā, jo abus uztveru par vienlīdz jaudīgiem un skaistiem veikumiem. Ja man būtu jāizvēlas kāds Latvijā radīts albums, tad mana izvēle būtu anša “Balzams”.

Gada koncerts: José Gonzalez un “The String Theory” koncerts Viļņā

Man jāatzīstas, ka neesmu diži regulārs koncertu apmeklētājs, bet viens no retajiem, ko šogad apmeklēju (un tas bija lielisks) bija José Gonzalez un “The String Theory” koncerts Viļņā šī gada sākumā.

Jaunā gada apņemšanās:

 

(Drumroll) Martā izdot savu piekto studijas albumu! Tas ir tapis, nu, jau četru gadu garumā un jūtu, ka, nu, ir tas brīdis, kad tas ir gatavs publicēšanai!

Repa supergrupa "Singapūras Satīns"

Tambura Pesto

Gada albums: ansis - Balzams

Viens no labākajiem albumiem ne tikai Latvijas hiphopā, bet arī mūzikā kā tādā.

Gada koncerts: Sējāns | Šipkēvics un Liepājas simfoniskie Instrumenti

Nav tā, ka šogad baigi daudz pa koncertiem staigāts, bet nupat ļoti saviļņoja koncerts Sējāns | Šipkēvics un Liepājas simfoniskie Instrumenti. "The National" Berlīnē arī bija ok.

Jaunā gada apņemšanās:

 

Gribētos izdot nākamo "Bohemian Rhapsody", tikai latviski. Vai vismaz "Wonderwall". Nu ok, būs labi arī vēl viens "vēl 1 vajg".

Salvadors daLean

Gada albums: Migos - Culture

Es teiktu, ka Migos “Culture”. Tas ir albums ar tik daudz hitiem un tik lielu ietekmi modernā hip hopa skanējumā, ka uz to atskatīsies kā uz albumu, kas “definēja ēru”. Pēc nozīmes to pielīdzinās Lil Wayne “Tha Carter III” vai Bigija “Ready to Die”.

Gada koncerts: Rae Sremmurd "Positivus" festivālā

Kaut arī es to neredzēju klātienē, tas būtu Rae Sremmurd koncerts Positivus, jo tas ir milzīgs un progresīvs solis šādas mūzikas regulārai iekļaušanai visos turpmākajos Latvijas festivālos. Man šķiet, ka organizatori negaidīja, ka būs tāda rezonanse un es ceru, ka tas tiks ņemts vērā arī uz nākamo gadu festivāliem.

Jaunā gada apņemšanās:

 

P R O V O K A T Ī V A   M Ū Z I K A

Jumbo XXL

Gada albums: ansis - Balzams

Lai gan kvalitātes ziņā Kendrick Lamar "Damn" tomēr ir soli priekšā, tīri impact ziņā Balzams man likās kā lielāks sasniegums.

Gada koncerts

Satīna kuģītis, tīri tāpēc, ka tas nāca kopā ar izdotu pirmo albumu.

Jaunā gada apņemšanās:

 

Pirmais Satīna lielkoncerts.

Guntars Račs

Gada albumi: The War On Drugs - A Deeper Understanding, ansis - Balzams

"The War On Drugs" vienkārši uzrunāja ar savu vienkāršību un saturu. Anša "Balzams" - tāpēc, ka Latvijā (tāpat kā visā pasaulē) šajā žanrā ir pilns ar ākstiem, taču šajā žanrā ir arī daudz pērles, un šī ir viena no tādām. Te ir saturs, savā ziņā arī oriģinalitāte, kas ir liels retums Latvijas hiphopā un ne tikai Latvijā. 

Gada koncerts: LP koncerts Rīgā

Jaunā gada apņemšanās:

 

Vēlos sniegt vismaz 100 koncertus kopā ar grupu "Saldās sejas". Plānoju izdot dziesmu albumu "365", kura pamatā būs tie dzejoļi no grāmatas "365" abām daļām. Kā izdevējs - plānoju izdot Mārtiņa Freimaņa dziesmu veltījumu albumu.

Alise Stefanoviča, duets "Podruga"

Gada albums: Kelly Lee Owens - Kelly Lee Owens

Jāatzīst, ka šogad bija maz laika pilnvērtīgai albumu baudīšanai, taču, izdzirdot KLO singlu Anxi., uzreiz radās vēlme dzirdēt no viņas ko vēl. Albums nelika vilties - tajā drīmpopa noskaņa savijas ar minimālistisku tehno ritmu, kas hipnotizē un ierauj mākslinieces radītajā muzikālajā pasaulē.

Gada koncerts: Pixies "Positivus" festivālā"

Pixies nekad nav bijusi starp manām mīļākajām grupām, taču, kā tas bieži vien notiek, koncerts palīdzēja aptvert to, cik grupa patiesībā ir lieliska. Koncertu skatījos pirmajā rindā - mūziķu un apkārt esošo fanu enerģijas saskaņa bija tiešām eksplozīva.

Jaunā gada apņemšanās:

 

2018. gadā apņemos veltīt vairāk laika eksperimentiem, kā arī sadarbībai ar citiem mūziķiem un māksliniekiem, lai beidzot radītu ko tādu, par ko pašai ir prieks.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!