Ģitārists Gints Smukais izdevis pirmo solo albumu “Flourish”

Raksta attēls - Ģitārists Gints Smukais izdevis pirmo solo albumu “Flourish” Gints Smukais. Foto: Mārtiņš Plūme.

31.08.2018 / Parmuziku.lv

29. augustā virs Rīgas jumtiem “Herbārijā” notika ģitārista Ginta Smukā pirmā solo albuma “Flourish” prezentācija, kurā izskanēja dziesmas no pirmā solo albuma.

Tajā ir iekļautas 11 orģinālkompozīcijas un arandžējums Imanta Kalniņa dziesmai “Apvij rokas” (Turaidas roze), kā arī  skaņdarbs “Campfire Stories”, kas  tapis sadarbībā ar ģitāristu  Kasparu Zemīti, “Afternoon Coffee” ar Rihardu Lībieti un “Ceļos” ar Kristīni Prauliņu un Abra. Albums ir pieejams digitālajos mūzikas straumēšanas servisos, kā arī lielākajos mūzikas veikalos Latvijā.

Albums nosaukts pēc skaņdarba “Flourish”, kas tulkojumā nozīmē plaukt. Manā redzējumā, plaukt savā arodā ir tik pat dabisks process kā ziedoša ceļmalas pienene pavasarī.

Tas var notikt ar jebkuru, ja vien izvēlās apzināti attīstīties. Tāpēc šis albums nes tieši šādu vēstījumu, ka jāatzīst mūsos šī arhitekta prasme, kas dod mums iespējas izpausties. Skaņdarba “Flourish”,  tapšanas brīdī bija skaidrs, ka ar šo dziesmu jāsāk ziedēt – dalīties ar gadiem ilgi krāto dziesmu bibliotēku. Līdz skaņdarba tapšanas brīdim man bija process ar sava veida iekšējās “Gaismas Pils” būvēšanu. Mēs katrs varam būt sava aroda arhitekti, un mans pirmais albums atspoguļo mirkli, kad man jāver durvis vaļā un jāaicina tuvākos uz “sālsmaizi”, atklāj Gints Smukais albuma tapšanas nianses.

Ģitārists Kaspars Zemītis stāsta par muzikālo satikšanos mūzikā ar Gintu Smuko: “Gints Smukais noteikti ir viens no spilgtākajiem jaunajiem ģitāristiem, kas darbojas akustiskās ģitāras lauciņā.  Albums “Flourish” būs saldais ēdiens augstvērtīgas perkusīvās ģitārspēles cienītājiem, savukārt dziesma ar Kristīni Prauliņu varētu kļūt par radio hitu. Šo talantīgo mūziķi raksturo lieliska instrumenta pārvaldīšana un laba skaņa.”

Singla “Flourish” video, kura tapusi sadarbībā ar Kristīni Prauliņu un Edgars Spudiņu (Abra). Mūzikas autori: Gints Smukais un Kristīne Prauliņa.Albuma dizainu veidojis Raitis Skujāns; video darbs - Marija Migliniece un Raitis Lapāns.

Ginta oriģinālkompozīcijās jūtamas ietekmes no pasaules, klasiskās un funk mūzikas, kā arī tādiem akustiskās ģitāras pirkstu stila meistariem kā Andy McKee, Kaki King, Don Ross, Trevor Gordon Hall u.c.

Pirmā saskarsme ar ģitāru Gintam Smukajam bija 2008. gada beigās. Bet jau no 2011. gada ir sācis pētīt kompozīciju un perkusiju pirkstu stilā.  Kopš tā laika mākslinieks regulāri uzstājas koncertos gan viens pats, izpildot savus skaņdarbus, gan sadarbojas ar Latvijā zināmiem mūziķiem kā akadēmiskās tā arī populārās mūzikas vidē. Gints ir kāpis arī uz internacionālām skatuvēm. Viens no ievērojamākajiem sasniegumiem pasaules kontekstā ir piedalīšanās lielākajā mūzikas industrijas eksporta izstādē “NAMMshow2018”, kas norisinājās šī gada janvārī Kalifornijā (ASV). Savukārt Latvijā gūti panākumi 2014. gadā, kad Gints kļuva par uzvarētāju televīzijas RīgaTV24 rīkotajā talantu konkursā “Rādi, ko vari”. Jolanta Gulbe-Paškeviča, vērtējot ģitārista priekšnesumu, atzina, ka negadās bieži redzēt mākslinieku, kurš ir tik ļoti vienots ar savu instrumentu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!