Grupa “Kautkaili” piedāvā jaunu dziesmu “Kofeīna nakts”

Raksta attēls - Grupa “Kautkaili” piedāvā jaunu dziesmu “Kofeīna nakts” Publicitātes foto

19.07.2022

Nostalģiskā popa grupa “Kautkaili” laiž klajā jaunu dziesmu “Kofeīna nakts”, kas ir šogad jau trešais singls pēc veiksmīgi izdotajiem "Augam viens no otra projām" un "Kurš pirmais?".

Kā stāsta grupas dalībnieks Didzis Bardo: “Kofeīna nakts ir kā analoģija negulētām naktīm. Dienā gūtie iespaidi sāk pāraugt nemiera pilnās un miegu atbaidošās domās. Tās ar jaunu jaudu prātam liek celties un sākt dienu no jauna,  bet tikai naktī.”

Viņš arī piebilst, ka grupas “Kautkaili” pirmsākumos, kad daudz kopīga laika pavadījuši mēģinājumos, “šādas naktis mums nebija retums, tieši tāpēc kā grupas “darba” nosaukumu lietojām “Nenāk miegs”. Dziesmā ieliktais bezmiega kods atspoguļojas arī dziesmas radīšanā un novešanā līdz galam. Bieži vien sanāk attapties brīdī, kad jaunas dienas sākums ir krietni tuvāk kā iepriekšējās beigas.”

Līdz ar dziesmu tiek izdota dziesmas vizualizācija, kuras autors ir Artūrs Rudavs: “Skaņdarba vizuālais noformējums, mijiedarbojoties ar dziesmas vēstījumu, turpina un pasvītro bezmiega motīvu, kas gan burtiski, gan pārnesti lielā mērā caurvij jebkuru patiesi piesātinātu radošo procesu. Dažkārt šis process nāk viegli, citreiz tas mēdz iestigt vairāku viedokļu disonancē, taču beigās tas savā skaistumā vienmēr aizved pa kādu ceļu, kura galā gandrīz nekad nesagaida tas, kas sākumā iztēlots.”

Tuvākajā laikā “Kautkaili” koncertos ir iespējams dzirdēt piektdien, 22. jūlijā Valmierā, festivāla “Harmonija brīvdabā” ietvaros un 27. jūlijā Rīgā, “fon Stricka Villas” dārzā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!