Grupa “The Rolltones” valsts svētku noskaņā nāk klājā ar dziesmu “Nemirstība”

Raksta attēls - Grupa “The Rolltones” valsts svētku noskaņā nāk klājā ar dziesmu “Nemirstība”

27.04.2023

Sekojot singliem “Asaras riest” un “Pēdējais Autobuss”, šis ir trešais singls no ilgi gaidītā grupas albuma latviešu valodā, kas dienas gaismu ieraudzīs šogad.

Dziesmas centrā, kā līdz šim jaunajās grupas dziesmās latviski, ir mūsu dzīves vērojums – šoreiz par mūziku, kas vieno, stiprina un ļauj cilvēkiem, kultūrai un tautai turpināties. Mūzikas un vārdu autori ir Valters Sprūdžs un Kārlis Būmeisters.

“Vēl stipri pirms visiem trakajiem pasaules notikumiem, mēs tikāmies pie Kārļa Vecāķos. Sēdējām dārza namiņā un es izlēmu  parādīt viņam šo dziesmu, jo, lai gan tā bija sarakstīta jau labu laiku atpakaļ, tomēr man vienam līdz galam to novest nebija izdevies.” stāsta Valters. “Pateicoties Kārļa svaigajam redzējumam, veiksmīgi pieslīpējām gan vārdus, gan muzikālo materiālu.

Lielu pienesumu ieraksta skanējumam devis dziedātājas Kates Elpo veidotais piebalsu koris, kā arī grupas jaunais taustiņinstrumentālists Ritvars Garoza, kurš ir kļuvis par neatņemamu sastāvdaļu grupas citādi nemainīgajā sastāvā - Atis Zviedris (vokāls, ģitāra), Jānis Lācis (ģitāra), Valters Sprūdžs (bass, vokāls), Uģis Eihvalds (bungas).”

“The Rolltones” albums latviešu valodā ir ilgi gaidīts notikums. Klausītāji atraktīvo grupu pazīst jau vairāk kā 10 gadus - gan kā vienus no “Americana” mūzikas žanra celmlaužiem Latvijā, gan pateicoties grupas vokālista Ata Zviedra aktīvajai solo darbībai. Līdzās jaunā albuma izdošanai, Zviedris šovasar būs dzirdams Lāčplēša lomā komponista Zigmara Liepiņa un dzejnieces Māras Zālītes rokoperas "Lāčplēsis" jaunajā brīvdabas uzvedumā Lielvārdē.

 

Dziesmas ierakstu un skaņas pēcapstrādi ir veicis Mārtiņš Burkevics un Valters Sprūdžs. Savukārt, Kates Elpo veidotajā teksta video izmantoti Ritvara Garozas un citu Latvijas apceļotāju putna lidojuma video skati, kas filmēti ar drona kameru.

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!