Guntis Vanags par nozīmīgākajiem koncertiem klubā “Depo”

Raksta attēls - Guntis Vanags par nozīmīgākajiem koncertiem klubā “Depo” Foto no personīgā arhīva

31.07.2016

Guntis jau kopš deviņdesmitajiem gadiem zināms, kā aizrautīgs underground mūzikas kultūras veicinātājs, īpašnieks leģendārajam klubam “Metro” un jau labu laiku “Depo”.

Lūdzām viņu atminēties un nosaukt piecus nozīmīgākos koncertus, kādi notikuši tieši Vecrīgas klubā “Depo”. Viņš izvēlējās koncentrēties tieši uz klubā uzspēlējušajiem ārvalstu viesiem. Jo interesantāk!

1. Bell Orchestre

Kanādiešu postroka grupa, kurā spēlē divi patstāvīgie “Arcade Fire” dalībnieki Sarah Neufeld un Richard Parry. Koncerts notika ap 2005. gadu, laikā, kad “Arcade Fire” albums “Funeral” jau bija sacēlis milzīgu ažiotāžu. Spožs koncerts nelielai auditorijai bez liekām pretenzijām.

YouTube

2. The Legendary Pink Dots

“The Legendary Pink Dots” sniedza divus koncertus, šķiet, 2004. un 2005. gadā. Veca, leģendāra eksperimentāla grupa, kura jau sen iekarojusi kulta grupas statusu.

YouTube

3. Frank Turner

Frank Turner klubā “Depo” bija divi koncerti, abi ap 2007. gadu. Tobrīd jau esot nozīmīga persona Lielbritānijas mūzikā, viņš bija uzsācis solo karjeru. Frenka pēdējie divi albumi (2013. un 2015. gadā) ir gozējušies UK TOP 2. vietā…

YouTube

4. SEA + AIR

Koncerts, kas notika vēl šogad. Šobrīd aktuāls ghost pop duets. Neliels izlūkkoncerts vien 20-30 cilvēkiem par simboliskām naudiņām pa vidu Eiropas koncertiem, kuri lielākoties ir izpārdoti un biļešu cenas uz tiem nav zemākas par 20 eiro.

YouTube

5. Violet Tree

Viens no dīvainākajiem koncertiem. Pilnīgi nezināma grupa no Dienvidkorejas, taču neslikta. Pārsteidza šā koncerta izraisītā, man neizskaidrojamā ažiotāža. Pārpildīts klubs, 95 procenti meitenes ap 16-18 gadu vecumu, pirmās 20 minūtes roku mežs ar mobilajiem telefoniem. Acīmredzot, galvenais āķis bija grupas mūzikas stils K-pop, kas man nezināmas auditorijas daļā ir kults.

YouTube

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!