Ekscentriskais IAMX koncertēs Rīgā

Raksta attēls - Ekscentriskais IAMX koncertēs Rīgā Ekrānšāviņš no video North Star

25.02.2016 / Parmuziku.lv

Sestdien, 27. februārī klubā Melnā piektdiena pirmoreiz Latvijā uzstāsies pazīstamais mūziķis, viens no Lielbritānijas grupas Sneaker Pimps līderiem.

IAMX  līdera Krisa Kornera (Chris Corner) soloprojekts, ieturēts elektroniskās mūzikas apakšžanru stilistikā, tika uzsākts 2004. gadā, ar nolūku nodalīt savu daiļradi no komercmūzikas. Līdz ar to, visi seši IAMX albumi producēti un izdoti neatkarīgi, izvairoties no sadarbības ar lielām mūzikas izdevniecībām.

Kā skaidro pats mūziķis, viņa pārcelšanās uz Berlīni 2006. gadā bija nepieciešama, lai sarautu saites ar lielo mūzikas industriju un nepiespiesti nodotos mūzikas radīšanai neatkarīgi no ārējiem apstākļiem. Šobrīd gan IAMX par savu mītnes vietu izvēlējies Losandželosu.

IAMX dzīvās uzstāšanās vienmēr izceļas ar enerģiskiem un teatrāliem priekšnesumiem, izmantojot neparastus skatuves tērpus, ķermeņa apgleznošanu un dekorācijas.

IAMX pievērš lielu uzmanību arī video mākslai un lielu daļu darbu filmē, montē un režisē pats. Tie redzami gan IAMX koncertu videoprojekcijās, gan viņa videoklipos.

IAMX jaunākais albums Metanoia iznācis 2015. gada oktobrī, savukārt šonedēļ klausītāju vērtējumam nodots jaunākais IAMX veikums – singls North Star.

 Klubs Melnā piektdiena atrodas brīvības ielā 193c. Ieeja koncertā no plkst. 19:00, koncerta sākums plkst. 20:00. Biļetes pieejamas interneta vietnē www.ticketshop.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!