Igo duetā ar Katrīnu Dimantu publisko humorpilnu etnoroka dziesmu

Raksta attēls - Igo duetā ar Katrīnu Dimantu publisko humorpilnu etnoroka dziesmu Publicitātes foto

08.06.2021

Igo klausītājiem piedāvā humora pilnu un vasarīgu etnoroka dziesmu “Redzēj’ puisis, redzēj’ meita” - duetu kopā ar dziedātāju Katrīnu Dimantu. Dziesmas mūzikas autors ir Jānis Strazds, vārdu autors - Igo.

Igo un Jāņa Strazda sadarbības sākums meklējams divtūkstošajos. Gadu gaitā kopā sarakstīts daudz mūzikas, bet 2010. gadā radīta apjomīgā koncertprogramma “Uguns” ar lielu tautas mūzikas ietekmi. Abi muzicē arī post-etno ansamblī “Vējturi”. Jaunās, etnoroka stilistikā ieturētās dziesmas “Redzēj’ puisis, redzēj’ meita” tapšanu iedvesmojusi Igo dzeja krājumā “Debesis ir karstas”.

Jānis Strazds saka: “Igo ir labs vārda meistars un šeit viņš ir veidojis tautas dziesmas stilizāciju, esot uz nerātnības robežas, ar to vieglumu, kas ir nepieciešams vasarai un Saulgriežiem. Savukārt Katrīna ar savu dzīvesprieku dziesmā ienes autentiskumu. Gala rezultātā mums ir sanākusi humorpilna dziesma, kas, cerams, atnesīs vieglumu un svētku sajūtu visas vasaras garumā!”

Igo atklāj: “Manā dzejas krājumā "Debesis ir karstas" Jānis atrada savā starpā tematiski saistītus pantiņus par āboliem, meitām un puišiem, un ierosināja, ka varētu izveidot etnoroka kompozīciju. Sākām prātot, ka vajadzīga spēcīga sievietes balss, un iedomājāmies par Katrīnu. Ieraksta process parādīja, kas šī izvēle ir bijusi nekļūdīga - Katrīna  ļoti labi saprata ideju un brīnišķīgi iesaistījās procesā. Lai taptu “Redzēj’ puisis, redzēj’ meita”, man nācās pierakstīt vēl trešdaļu tekstu, jo grāmatā bija tikai sākums un beigas. Interesanti, tas dzejolis jau ir nodrukāts, tāds vieglprātīgs un nešpetns pēc savas būtības, un man tagad vajadzēja atrast tās pašas sajūtu līnijas kā pirms sešiem, septiņiem gadiem. Atkal sajust to huligānisko humoru, un arī tāda mums ir sanākusi šī dziesma!”

“Iepriekš Igo zināju kā lielu mākslinieku. Mēs bijām sarunājušies uz “jūs”. Šogad mūsu komunikāciju atraisīja Multimāksla gadatirgi, ar kuriem apbraukājam Latviju, sarunājoties, jautrojoties un dziedot - es spēlēju ukuleli, bet Igo mutes harmonikas. Tas viss mūs ir aizvedis pie šīs foršās un ķecerīgās sadarbības. Man ir liels pagodinājums dziedāt kopā ar Igo, kurš ir Latvijas mūzikas leģenda. Es ceru, ka nākotnē mūsu sadarbību turpināsim, jo gribu radīt un izpildīt labu, dejojamu mūziku,” stāsta Katrīna Dimanta.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!