Ikgadējais “R&B Blues festival” izziņo māksliniekus

Raksta attēls - Ikgadējais “R&B Blues festival” izziņo māksliniekus Publicitātes foto

07.05.2019 / Parmuziku.lv

Vasaras sākumā, 15. jūnijā, notiks jau trešais “R&B Blues Festival” Ropažu parkā. Starp festivāla māksliniekiem būs Keith Dunn (ASV), Eugene “Hideaway” Bridges (ASV), Latvian Blues Band (LV), Big Al & The Jokers (LV), Rahu The Fool (LV), Duo GintsŽilinski& Matīss Žilinskis (LV). Bet pēc mākslinieku uzstāšanās estrādē gaidāma festivāla ballīte ar blues jam līdz pat rīta gaismai.

Keith Dunn un “Trance Blues Band” spēlē ritmisku, transa blūzu īstiem blūza cienītājiem un dejotājiem. Tā ir unikāla četru cilvēku grupa, kuras skanējumu apvieno blūmīzers, divas ģitāras un bungas. Dziļa mūzikas izpratne, dažādu stilu dziesmas, balstītas uz hipnotiskiem ritmiem, ar dienvidu nakts siltuma sajūtu, kas neatstās vienaldzīgu nevienu klausītāju.

Keith Dunn grupas harizmātiskais līderis nāk no Bostonas. Apguvis savu arodu, spēlējot pasaules populārākajās koncertzālēs kopā ar blūza, džeza un rock'n'roll lielmeisteriem. Izteikti perkusīvais radošais frāzējums saplūst un savijas ar dziesmu melodijām. Viņa balss aizvedīs klausītāju Mississippi blūza pasaulē.

Eugene “Hideaway” Bridges ir vīrs ar misiju kopš 1966. gada, kad viņa tēvs iedeva viņam pirmo ģitāru. Eugene “Hideaway” Bridges mūzikā pagātne,  tagadne un nākotne vienmēr ir bijusi svarīga tēma, par ko viņš raksta, ko atsauc atmiņā no vecajiem laikiem, no mūziķiem, kas viņu iedvesmojuši vairāk nekā 50 gadus.

Katrā uzstāšanās reizē Eugene sniedz ieskatu pagātnē ,kas, kā viņš uzskata, laika gaitā tiek aizmirsta, bet ir jādzird ikvienam. Viņš atskatās uz baznīcas skanējumu, kur radušies daudzi no mūzikas stiliem, ko šodien dzirdam – blūzs, džezs, pops, roks un kantrī. Eugene koncertos daļu sava šova velta, izrādot cieņu tam, ko viņš sauc par “Vakardienu”.

“Latvian Blues Band” ir viena no starptautiski pazīstamākajām latviešu grupām.  Grupas mājvieta kopš 2000. gadabija Bites Blūza Klubs, kur “Latvian Blues Band” uzstājušies ar neskaitāmiem blūza māksliniekiem, tādiem kā John Primer, Carlos Johnson, Bob Margolin, Carey Bell, Sugar Ray Norcia, Monster Mike Welch, Darrell Nulisch, Duke Robillard, Bruce Katz, Bryan Lee, Al Coplay, Phill Guy, Rico McFarland, Zora Young un citiem.

Grupu “Latvian Blues Band” atzinīgi novērtējuši daudzi blūza eksperti ASV un Eiropā. Leģendārais ģitārists un blūza eksperts Bobs Margolins pasaule svadošajā blūza žurnālā “Blues Revue” publicēja rakstu par “Latvian Blues Band” kā Eiropas blūza fenomenu. Neapšaubāmu cieņu pret blūza mūzikas kultūru, īpašo noskaņu, izpildītājiem un klausītājiem apliecina fakts, ka grupas mūziķi ir arī šī festivāla idejas autori un organizatori.

“Big Al & The Jokers”mūziķus ar neatkārtojamo un atraktīvo solistu no Lietuvas Aļģirdu Šuminsku jeb Big Al droši var saukt par Latvijas rock’n’roll skatuves veterāniem. Pateicoties dziedātājā Big Al neatkārtojam aiskatuves manierei un meistarībai, grupas tagadējais repertuārs ir ticis paplašināts ar vairākām pazīstamām džaiva, blūza, kā arī džeza populārajām kompozīcijām.

Nav tāda blūza cienītāja Latvijā, kurš nezinātu Gintu Žilinski. Atraktīvais un smaidīgais klavierspēles improvizācijas meistars ar vērienīgu koncertu tikko nosvinēja savu 50 jubileju. Nenoliedzami Gints ir viens no populārākajiem, pieprasītākajiem un arī labākajiem Latvijas pianistiem, nepārspējams blūza un boogie woogie meistars. Savulaik bijis arī “Latvian Blues Band” sastāvā.

Kopā ar Gintu uz skatuves muzicēs arī viņa dēls Matīss, kurš mācās Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskola sotrajā kursā populāro un džeza mūziku. Klausītājus sagaida divu paaudžu satikšanās uz vienas skatuves – izcila tēva un dēla saspēlēšanās mūzikā.

Grupa “Rahu The Fool” ir muzikālā specvienība, saukti arī par tūdaliņiem no Teksasas, kas spēlē mūziku no galvas un ampelējās no sirds. Aptuveni 15 instrumentu smagā grupa “Rahu The Fool” festivālā izpaudīsies ellīgā performancē.

Savukārt “Eddie Dove Band” blūza mūzikai uzticīgo festivāla publiku izklaidēs līdz pat nākamās dienas rīta gaismai – pēc mākslinieku uzstāšanās estrādē gaidāma festivāla ballīte ar blues jam līdz plkst. 5.00 rītā īpašā 400 kvadrātmetrus lielā blūza teltī.

Šogad festivāls notiks vienu dienu, un apmeklētājiem ieeja festivālā būs atvērta jau no plkst. 16.00. 

Festivāla biļetes pieejamas “Biļešuserviss” kasēs tirdzniecība svietās un internetavietnē bilesuserviss.lv. Biļešu cena līdz 15. maijam 20 eiro, no 16. maija 22 eiro, bet festivāla dienā biļešu cena pie ieejas būs 25 eiro.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!