Inese Galante un Daumants Liepiņš koncertēs “Lielajā dzintarā”

Raksta attēls - Inese Galante un Daumants Liepiņš  koncertēs “Lielajā dzintarā” Publicitātes foto

09.07.2020

Piektdien, 17. jūlijā pulksten 19.00 operdīva Inese Galante klausītājus aicina uz sava jaunā projekta “Viva Latvija” pirmo koncertu Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”.

“Viva Latvija” sākās kā sociālo tīklu zibakcija laikā, kad klātienes koncerti nevarēja notikt, tādēļ tikšanās ar klausītājiem māksliniecei un viņas skatuves partneriem – godalgotajam pianistam Daumantam Liepiņam un dziedātājiem Artjomam Safronovam un Daniilam Kuzminam –  ir gaidīts un nozīmīgs notikums. Aktuāli šim laikam – koncerts būs skatāms gan klātienē, gan tiešraidē.

Operdziedātāja, unikālā soprāna īpašniece Inese Galante un pianisma jaunā zvaigzne Daumants Liepiņš koncertā atskaņos populārus itāļu komponistu skaņdarbus – virtuozus solo un šarmantus, mīlestības piepildītus duetus. Viņiem pievienosies Ineses Galantes talantu konkursa laureāti, kuri jau spilgti pieteikuši sevi pasaulei – Latvijas Nacionālās operas un baleta solists, tenors Artjoms Safronovs un jaunais baritons Daniils Kuzmins. Kā dāvana skatītājiem izskanēs Džulio Kačini slavenais skaņdarbs “Ave Maria” koncerta dīvas izpildījumā.

“Atbalstīsim viens otru ar siltiem vārdiem, dalīsimies ar saviem radošajiem darbiem, labu garastāvokli un iedvesmu! Cerams, ka mūsu emocijas un enerģiju apmaiņa būs lieliskas un piepildīs mūsu sirdis,” aicinot uz koncertu, saka I. Galante.

Pazīstamā un iemīļotā latviešu dziedātāja Inese Galante pasaules koncertzālēs tiek pieteikta kā viena no iecienītākajām un neparastākajām soprāna balss īpašniecēm. Viņas samtainais tembrs izkopts ārkārtīgi plašā diapazonā – no spilgtām koloratūrām un dziļi spēcīgām dramatiskā soprāna krāsām līdz maigi klusinātam un teju saklausāmam augšējo reģistru piano. Jau studiju gados Galante kļuva par Latvijas Nacionālās operas solisti, bet šobrīd ievērību guvusi pasaules mērogā, uzstājoties prestižos operteātros un koncertzālēs Vācijā, Zviedrijā, Somijā un citur. Dziedātājai piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis, un viņa ir Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte.

Daumants Liepiņš ir viens no daudzsološākajiem Latvijas jaunās paaudzes pianistiem. Neordinārs talants – smalks un iejūtīgs kamermūziķis, kam nav sveša arī harizmātiska solista stāja saspēlē ar orķestri. Viņa klavierspēle ir tehniski nevainojama, bet interpretācijas – saturiski pārliecinošas un emocionāli piepildītas. Pianists apžilbinājis prestižu starptautisku konkursu žūrijas un Latvijā saņēmis Lielo mūzikas balvu kategorijā Gada jaunais mākslinieks (2017).

Tenors Artjoms Safronovs dzimis Latvijā, kopš 2020. gada ir Latvijas Nacionālās Operas solists. 2009. gadā ar izcilību absolvējis Krievijas Gņesinu Mūzikas akadēmiju, 2012. gadā beidzis P. Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijas aspirantūru, no 2011. gada dziedājis Maskavas akadēmiskajā muzikālajā teātrī.

Jaunais baritons Daniils Kuzmins tikai nesen pārkāpis divdesmit gadu slieksni un pašlaik studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālajā katedrā. Daniils ir trīskārtējs Jauno mūziķu starptautiskā konkursa „Kaunas Sonorum” laureāts, Elenas Obazcovas starptautiska jauno vokālistu konkursa diplomants, pērn ieguvis 2. vietu Latvijas talantu konkursā „Ineses Galantes talanti”, ar panākumiem piedalījies vairākos vokālajos konkursos Latvijā un ārpus tās.

Pēc koncerta Ineses Galantes talanta cienītāji aicināti uz tikšanos ar mākslinieci 2. stāva galerijā, kur būs iespēja iegādāties arī mākslinieces mūzikas albumus.

Ievērojot drošības pasākumus, uz koncertu klātienē – Lielajā zālē aicināti līdz 300 klausītājiem. Lai sniegtu iespēju koncertu vērot lielākam skatītāju lokam, koncerts tiks filmēts un translēts tiešraidē. Klātienes un tiešraides biļetes var iegādāties un attālināti koncertu vērot vietnē www.bilesuparadize.lv. Tiešraides biļetes cena – 7 eiro. Klātienes biļešu cena – no 15 līdz 30 eiro.  Koncerts I daļā, norises ilgums: aptuveni 1 stunda un 20 minūtes.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!