Intelektuālā Īpašuma dienā LaIPA un “Nē, pirātismam Latvijā!” parakstīs biedru sadarbības ētikas kodeksu

Raksta attēls - Intelektuālā Īpašuma dienā LaIPA un “Nē, pirātismam Latvijā!” parakstīs biedru sadarbības ētikas kodeksu Foto: www.pixabay.com

25.04.2016 / Parmuziku.lv

26.aprīlī plkst.13:00 Forum Cinemas, 13.janvāra ielā, starptautiskās Intelektuālā Īpašuma dienas ietvaros, biedrība Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība (LaIPA) un biedrība “Nē, pirātismam Latvijā!” parakstīs biedru sadarbības ētikas kodeksu.

Biedru sadarbības ētikas kodeksa mērķis ir kopīgiem spēkiem cīnīties pret pirātismu Latvijā, panākot godīgu atlīdzību filmu producentiem, mūziķiem un citiem radošo industriju pārstāvjiem par paveikto darbu.

LaIPA mūzikas patēriņa indeksā noskaidrots, ka vidēji Latvijas iedzīvotāji mūzikas ierakstu iegādei, koncertiem un festivālu apmeklējumam gadā tērē līdz 30 eiro. Savukārt “Forum Cinemas” dati liecina, ka kino biļetēm, statistiski, katrs latvietis gadā atvēl vien sešus eiro.

“Šī gada Intelektuālā Īpašuma dienas tēma ir digitālais radošums, tāpēc īpaši aktuāls kļūst jautājums par pirātismu jeb intelektuālā īpašuma darbu nelegālu izmantošanu un iegūšanu. Lai gan mūsdienās arī Latvijā ir pieejami legālie mūzikas un video straumēšanas servisi, piemēram, Spotify un Netflix, statistikas dati liecina, ka tikai 18% no aptaujātajiem iedzīvotājiem, kas pēdējā gada laikā ir veikuši audio failu kopēšanu, šos failus ir iegādājušies legālās mūzikas vietnēs.

Šī memoranda parakstīšana ar biedrību “Nē, pirātismam Latvijā!” ir nozīmīga visai radošajai nozarei, jo nozares pārstāvji neskatoties uz  katra pārstāvēto segmentu, apvienojas, lai kopā cīnītos pret pirātismu Latvijā,” saka biedrības LaIPA izpilddirektore Liena Grīna.

“Forum Cinemas” direktors Normunds Labrencis stāsta: “Mēs, Forum Cinemas, atbalstām tikai legālu Intelektuālā īpašuma lietošanu un baudīšanu. Mēs ikdienā cenšamies, lai katrs mūsu kinoteātra apmeklētājs gūtu brīnišķīgu kino piedzīvojumu, kas nozīmē filmu baudīšanu visaugstākajā attēla un skaņas kvalitātē. Spilgts piemērs tam ir jaunatvērtā SCAPE kinozāle, kur uz ekrāniem nonāk vispopulārākās filmas. Forum Cinemas regulāri rīko akcijas, kuru laikā ir iespējams nopirkt kino biļeti par tiešām ļoti pieejamām cenām arī iedzīvotājiem ar zemākiem ienākumiem, tādējādi mēs veicinām legāla satura baudīšanu. Aicinām ikvienu jaunākās filmas baudīt uz lielajiem ekrāniem, tādējādi gūstot daudz spilgtākas emocijas salīdzinājumā ar nelegāla un bieži nekvalitatīva satura lietošanu.”

Memoranda parakstīšanā piedalīsies Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība (LaIPA) un biedrība “Nē, pirātismam Latvijā!”. Par muzikālo noformēju pasākuma laikā rūpēsies grupa DaGamba.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!