Izdots Jāņa Šipkēvica un Gata Zaķa kopprojekta albums "Two sides"

Raksta attēls - Izdots Jāņa Šipkēvica un Gata Zaķa kopprojekta albums "Two sides" Publicitātes foto

06.12.2016 / Parmuziku.lv

No 7. decembra mūzikas veikalos Latvijā, kā arī tiešsaistē iTunes pieejams albums "Two Sides", kuru radījuši projekta "Dora" dalībnieki - mūziķis Jānis Šipkēvics (Shipsea, Instrumenti) un viņa domubiedrs - mūziķis un producents Gatis Zaķis (The Mundane, Instrumenti).

Skaņu plate "Two Sides" tapusi divu gadu garumā, mijiedarbībā ar dažādām vizuālās mākslas disciplīnām - kino, teātri (Kristaps Epners, Māra Ķimele), kā arī radot skaņu skulptūras tandēmā ar islandiešu mākslinieci Berglindu Jonu Hlinsdotiru.

Ieraksts izdots sadarbībā ar fondu "Mākslai vajag telpu". "Fonds "Mākslai vajag telpu" ar šīs vinila plates izdošanu, aktualizē dažādu mediju izmantojumu laikmetīgajā mākslā, kuriem pieskaitāma arī skaņu māksla. Skaņu laboratorija Dora, nojaucot robežas un veidojot starpdisciplināras saites, strādā tiešā mijiedarbībā ar citām mākslas disciplīnām - teātri un vizuālo mākslu. Plates izdošana ir būtisks notikums arī fonda darbībā, jo ir pirmais abalstītais mūzikas projekts, apliecinot fonda atbalstu dažādām mākslas norisēm Latvijā," atklāj fonda vadītāja Katrīna Jaunupe.

Albumā iekļautas 10 kompozīcijas, pamatā instrumentāli darbi, bet vokālajām kompozīcijām tekstus radījusi B.J.Hlinsdotira. Dzīvā izpildījumā "Two Sides" materiālu Rīgā būs iespēja dzirdēt divos koncertos 28. un 29.decembrī Kaņepes Kultūras centrā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!