Jau rīt gaidāma "Austras balvas" nominantu paziņošana

Raksta attēls - Jau rīt gaidāma "Austras balvas" nominantu paziņošana Publicitātes foto

30.10.2017 / Parmuziku.lv

Balvas nominantu saraksta izziņošana notiks 31. oktobrī.

Turpinot iepriekšējos gados iesākto tradīciju, šoruden jau trešo reizi tiks pasniegta “Austras balva”, ko piešķir gada labākajam albumam Latvijā. Desmit apbalvojumam nominētie albumi tiks izziņoti jau rīt, un, tāpat kā abās iepriekšējās reizēs, arī šogad pirmie tos uzzināt varēs "Latvijas Radio 5 - Pieci.lv" raidījuma „Pieci Rīti” klausītāji. Balvas nominantu saraksta izziņošana raidījumā gaidāma otrdien, 31. oktobrī, pēc pulksten 8:00.

Pirms diviem gadiem pirmo “Austras balvu” savā īpašumā ieguva dziesminiece Alise Joste, savukārt pērn triumfēja grupa “Rīgas Modes”. Šogad kā kandidāti uz balvu tika izskatīti visi latviešu vai Latvijā dzīvojošu mūziķu albumi, kas izdoti no pagājušā gada 19. oktobra līdz šī gada 18. oktobrim. Kopumā uz balvu pretendēja gandrīz astoņdesmit ierakstu, no kuriem žūrija balsošanas un savstarpēju diskusiju rezultātā izvirzīja desmit labākos. Tuvāko nedēļu laikā starp tiem tiks atrasts uzvarētājs, kura vārds tiks nosaukts īpašā ceremonijā “Latvijas Radio” telpās un ēterā 17. novembrī.

Balvas organizēšanas trešajā gadā tās organizatoriem, sadarbībā ar mediju partneri "Latvijas Radio 5 - Pieci.lv", ir izdevies īstenot ieceri par nominēto mākslinieku dzīvajiem koncertiem, kas tiks rīkoti “Latvijas Radio” Pirmajā studijā un pārraidīti gan radio ēterā, gan video tiešraidē portālos “LSM.lv” un “Delfi”. Koncerti gaidāmi 15., 16. un 17. novembrī, raidījuma “Pilnīgs Vakars” laikā - pēc pulksten 20:00 - un iecerēts, ka uz skatuves kāps visi balvai nominētie mākslinieki, kā arī pēdējo no tiešraidēm noslēgs balvas ieguvēja paziņošana. Tāpat jāatzīmē, ka ielūgumus uz 15. un 16. novembra koncertvakariem būs iespēja iegūt jebkuram interesentam, par ko sīkāk tiks ziņots tuvākajā laikā.

Arī šogad “Austras balvu” atbalsta biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) un portāls “Delfi”. Tāpat kā pirms gada, LaIPA nodrošinās naudas balvu 1000 eiro apmērā, lai veicinātu uzvarētāju turpmāko radošo darbību, kamēr “Delfi” gan informēs par balvas jaunumiem, gan rīkos auditorijas balsojumu, piedāvājot klausītājiem iespēju noteikt savus favorītus. Šī balsojuma uzvarētājam tiks pasniegta “Delfi” simpātiju balva, kas dos tās ieguvējam reklāmu portālā 1000 eiro apmērā.

“Austras balvu” organizē mūzikas portāla “Intro.lv” žurnālisti Lauris Anstrauts un Normunds Vucāns. To atbalsta „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) un “Valmiermuižas alus”. “Austras balvas” mediju partneri ir portāls “Delfi” un "Latvijas Radio 5 – Pieci.lv".

Vairāk informācijas par balvu: Facebook un mājaslapā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!