Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris svinēs 70 gadu jubileju

Raksta attēls -  Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris svinēs 70 gadu jubileju Publicitātes foto

18.04.2017 / Parmuziku.lv

30.aprīlī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē norisināsies Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas pūtēju orķestra 70 gadu jubilejas koncerts, informē orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Jānis Retenais.

Plkst.13 notiks koncerta ģenerālmēģinājums ar publiku, bet plkst.18 – svētku koncerts. Uz abiem koncertiem ieeja būs bez maksas.

Koncertā piedalīsies solisti Dināra Rudāne (vokāls), Andris Ābelīte (vokāls), pianists Raimonds Petrauskis un Brendons Gofs (Brandon Goff; elektriskā ģitāra; ASV), diriģenti Jānis Retenais - orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents, Andis Karelis un Pēteris Plūme. Pasākuma konferansjē – Roberts Ošiņš.

Koncertā skanēs Džeimsa Bērnsa (James Barnes) “Symphonic Overture” (diriģents – Jānis  Retenais), Džoakīno Rosīni (Gioachino Rossini ) “La gazza ladra” (diriģents – Pēteris Plūme), Džordža Geršvina (George Gershwin) “Rhapsody in Blue” (Raimonds Petrauskis – klavieres, diriģents – Jānis Retenais), Djūka Elingtona (Duke Ellington) “It don't mean a thing” (solo – Dināra Rudāne, diriģents Andis Karelis), Brendona Gofa (Brandon Goff) "Full on Rumble" – Concert for wind band with Electric Guitar (Brendons Gofs – elektriskā ģitāra, diriģents – Jānis Retenais) u.c. skaņdarbi.

Diriģents Jānis Retenais uzsver, ka pirmo reizi Latvijā koncertā tiks atskaņots koncerts elektriskajai ģitārai un pūtēju orķestrim un kura atskaņojumā piedalīsies īpašais viesis – skaņdarba autors Brendons Gofs (ASV), kurš speciāli ieradīsies Latvijā uz 30.aprīļa koncertu.

„Jāpiebilst, ka Brendons darbojas kā pedagogs arī Londonā. Kad viņam jautāju par šā skaņdarba notīm, Brendons tās uzreiz man atsūtīja, neprasot samaksu un teica, ka tieši tajā laikā būs Londonā, tāpēc labprāt atbrauktu uz Rīgu kopā ar savu kundzi un šo koncertu noklausītos. Vēlreiz pārliecinoties, vai komponists joprojām plāno ierasties un vai viņš gribētu piedalīties sava skaņdarba atskaņojumā, Brendons Gofs piekrita, atzīstot, ka labprāt piedalīsies šajā nozīmīgajā orķestra jubilejas koncertā,” stāsta Jānis Retenais.

Atgādināsim, ka Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris ir viens no vecākajiem pūtēju orķestriem Latvijā.

Neilgi pēc skolas dibināšanas 1927. gadā tika atklāta pūšaminstrumentu klase, savukārt pēc pāris desmitgadēm – 1947. gadā – tiek realizēta arī ideja par mācību pūtēju orķestra izveidi. Tā pirmsākumi saistās ar ilggadējā Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolas pūšaminstrumentu nodaļas vadītāja un trombona spēles un instrumentācijas pedagoga, diriģenta Alfrēda Segliņa vārdu, kurš ieguldījis nozīmīgu darbu ne tikai paša orķestra, bet arī tā repertuāra izveidē. Orķestra mērķtiecīgo attīstību un izaugsmi apliecina arī 1954. gadā izveidotā orķestra nodaļa.  Šo gadu laikā orķestris sagatavojis neskaitāmas koncertprogrammas, piedalījies starptautiskos pūtēju orķestru festivālos Igaunijā, Lietuvā un Latvijā. 2016. gadā JMRMV pūtēju orķestris piedalījās pirmajā Eiropas pūtēju orķestru čempionātā. Kopš 2010. gada orķestris ir regulārs dažādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rīkotu meistarklašu noslēguma koncertu dalībnieks.

Ar pilnu orķestra vēsturi būs iespējams iepazīties koncerta dienā, izlasot speciāli sagatavoto brošūru, kuras materiālus apkopojusi muzikoloģe Ilona Būdeniece.

Uz abiem koncertiem – gan plkst.13, gan plkst.18 – ieeja būs bez maksas!
Ielūgumus uz koncertu iespējams rezervēt elektroniski, rakstot uz e-pastu vai izņemt JMRMV (Stabu ielā 10).

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!