“Klaidonis” izdod albumu “Ar smaidu saulrietā”

Raksta attēls - “Klaidonis” izdod albumu  “Ar smaidu saulrietā” Foto: Jānis Spigovskis

20.10.2016 / Parmuziku.lv

Albums “Ar smaidu saulrietā” ir grupas septītais studijas albums. Ierakstīts šogad “Factory Sounds Studio”, Rīgā sadarbībā ar producentu Gintu Stankeviču.

Ierakstā bez grupas pastāvīgajiem dalībniekiem - Māra Slokas (bass, ģitāra un balss), Elmāra Jirgensona (bungas), Valda Rēbuka (ģitāra, balss), Vīganta Mureļa (steel ģitāra) un Zigmunda Poguļa (taustiņi), piedalījušies arī viesmuzikanti Dināra Rudāne (fona vokāls), Zanda Kudiņa (fona vokāls), Gundars Lintiņš (bungas), Marko Ojala (akordeons), Elita Kolča (vijole), Guints Žilinskis (klavieres), Juris Ārents (mutes harmonikas) un Gints Stankevičs (taustiņi).

Jaunajā albumā ir iekļautas 11 dziesmas. 10 dziesmām mūziku rakstījis pats Māris Sloka, bet viena ir grupas ģitārista Valda Rēbuka sarakstīta un arī paša izpildīta. Vārdus rakstījis pats Māris Sloka, kā arī dzejnieki Agnese Līcīte un Guntars Račs. Līdz šim publicētas tikai divas dziesmas, kurām ir uzfilmēti arī dziesmu video - “Aizvijas ceļš” un “Zarus nelauz”.

Albuma dizainu veidojis mākslinieks Guntars Ošenieks. Fotografēja Jānis Deinats.

Albuma CD kopijas iespējams pasūtīt micrec mājas lapā, kā arī tas ir pieejams mūzikas straumēšanas platformās Spotify, Apple Music, Deezer un lejupielādējams no iTunes un Amazon.com.

Grupas pirmsākumi meklējami 1999. gadā, līdz ar nu jau leģendārā Bauskas kantrīmuzikas festivāla pirmo gadu. Kopš tā laika grupa ir uzstājusies visos šī festivāla gados. Lai gan savu pašreizējo nosaukumu grupa ieguva tikai 2001. gadā, kad sākās arī dziesmu fiksācija ierakstu studijās.

Saņēmuši daudzas dažādas balvas, tostarp arī AKKA/LAA pasniegto “Autortiesību bezgalības balvu” par dziesmu “Mazā dvēselīte”, kas 2005. gadā ir spēlētākā latviešu dziesma Latvijā. 2007. gadā grupa veiksmīgi startē “Eirodziesmā” un tiek finālā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!