Koklētāju ansamblis “Raksti” atzīmēs savu 10 gadu jubileju

Raksta attēls - Koklētāju ansamblis “Raksti” atzīmēs savu 10 gadu jubileju Publicitātes foto

13.10.2016 / Parmuziku.lv

15.oktobrī pulksten 15.00 Latvijas Dabas muzejā (K. Barona ielā 4, Rīgā) savu 10 gadu jubileju svinēs Rīgas Kultūras un atpūtas centra „Imanta” koklētāju ansamblis “Raksti”. Koncerta viesi – tradicionālās mūzikas grupa “Tautumeitas”.

Koklētāju ansamblis “Raksti” pirms 10 gadiem tika veidots kā jau atzinību guvušā kokļu kvarteta “Kārta” studija, lai sagatavotu jaunus ansambļa papildspēkus. Idejas autore bija “Kārtas” vadītāja Māra Vanaga – viena no zināmākajām koncertkokles spēles pasniedzējām un kokļu mūzikas nozares attīstītājām Latvijā, kura šovasar aizgāja mūžībā.

Studijas dibinātāja un vadītāja ir koklētāja, arfiste Ieva Šablovska, kura gadu gaitā kolektīvu izveidojusi par patstāvīgi koncertējošu ansambli, kas dažādās skatēs, konkursos un festivālos guvis lieliskus panākumus un skatītāju ievērību. 2014. gadā studija ieguva savu tagadējo nosaukumu – koklētāju ansamblis “Raksti” un šobrīd to uz neilgu laiku vada tā dalībniece Dace Bleikša.

Koncertā klausītājiem būs iespēja dzirdēt gan akadēmiskās, gan populārās mūzikas skaņdarbus, izskanēs ar jauniem krāsu toņiem papildinātas jau zināmas tautasdziesmu apdares, kā arī jaundarbi, kas tapuši kā dāvana ansamblim jubilejā.

“Raksti”  vienmēr meklējuši jaunas un interesantas koncertkokles skanējuma iespējas, šoreiz veidojot jaunu sadarbību ar tradicionālās mūzikas grupu “Tautumeitas”. Abus kolektīvus vieno mīlestība pret tautas mūziku un mūsdienīgs skaņas elementu izmantojums. Latviešu tautasdziesma, dabas spēks un veldzējums, koncertkokles apvienojumā ar “Tautumeitu” spēcīgajām balsīm – tas sagaida klausītājus šajās dabas takās.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!