Komponists Mārtiņš Brauns aicina uz 65 gadu jubilejas koncerttūri

Raksta attēls - Komponists Mārtiņš Brauns aicina  uz 65 gadu jubilejas koncerttūri Foto: J. Deinats

15.09.2016 / Parmuziku.lv

Ar koncertu 12. novembrī Saldus novada Nīgrandes pagasta Kalnu kultūras namā tiks uzsākta izcilā komponista Mārtiņa Brauna – 65 gadu jubilejas koncerttūre „Darbi un nedarbi...”.

„Komponista Mārtiņa Brauna jubilejas reizē, līdztekus dzirdētiem un populāriem skaņdarbiem un dziesmām pavisam svaigā Mārča Auziņa aranžējumā skanēs jaunas vai maz dzirdētas Mārtiņa Brauna dziesmas ar Broņislavas Martuževas un Plūdoņa vārdiem dziedātāju Aijas Vītoliņas, Ievas Sutugovas, Daumanta Kalniņa, Ata Ieviņa, Laimas Miltiņas un Elīnas Čamperes, Latvijas reģionu labāko jaukto koru, kā arī jauno un talantīgo mūziķu Kristapa Vanadziņa, Toma Poiša, Rūdolfa Dankfelda, Mārča Auziņa un, protams, paša komponista un jubilāra Mārtiņa Brauna sniegumā,” gaidāmos koncertus raksturo producents Jānis Kļaviņš.

VIņš arī piebilstot: koncertos varam sagaidīt pa skaņdarbam no Mārtiņa Brauna daiļrades visām desmitgadēm vienotā, mūsdienīgā stilistikā, ar vizuālajiem tēliem, kas atgādinās par komponista daudzveidīgo mūziku. „Huligāniski, bet ar eleganci!” uzsver Kļaviņš.

Šajā gandrīz pusgadsimtā, kura laikā Mārtiņš Brauns ir radījis visdažādāko stilu un žanru mūziku, viņa „darbos” nekad nav trūcis ne dramatisma, ne romantikas, un „nedarbos” ne humora un ironijas, tāpēc jubilejas koncertu tūrei ir izvēlēts nosaukums „Darbi un nedarbi...”.

„Jo neviens nevar palikt vienaldzīgs, klausoties vai dziedot „Saule, Pērkons, Daugava”, un nevar nepasmaidīt, dzirdot „Mammu es gribu”...” pauž režisors Valdis Pavlovskis, atgādinot, ka Mārtiņa Brauna mūzika skanējusi gan „Mikrofona” aptaujas noslēguma koncertos, gan Edgara Liepiņa koncertprogrammā „Tas, ko Zenta neatļāva”; grupas „Sīpoli” neaizmirstamajos koncertos, teātra izrādēs „Alberts” un „Mauglis”. „Un kur nu vēl episkā „Saule, Pērkons, Daugava”, kas Dziesmu svētkos allaž saviļņo koristu un klausītāju tūkstošus Mežaparka Lielajā estrādē! Tādēļ šodienas klausītājam un skatītājam, kuram, iespējams, nav šādu emociju, ir jāpiedāvā iespēja šo mūziku dzirdēt no jauna – mūsdienīgā un vēl nebijušā emocionālā interpretācijā,” ir pārliecināts Valdis Pavlovskis.

Savukārt pats jubilārs – komponists Mārtiņš Brauns – ir pārliecināts: „Profesionālis no amatnieka atšķiras tieši ar to, ka viņam interesē viss jaunais mūzikā, nevis tikai tas, ar ko viņš zaudējis nevainību. Nereti mani vienaudži klausās tikai rokenrolu vai roku, jo, viņu vārdiem runājot, mūzikā attīstība nenotiek. Bet attīstība notiek visu laiku!” uzsver komponists.

Mārtiņa Brauna jubilejas tūres „Darbi un nedarbi...” koncertu norises vietas:

  • 12. novembris plkst.18.00 Saldus novada Nīgrandes pagasta Kalnu kultūras nams
  • 20. novembris plkst.16.00 Madonas kultūras nams
  • 26. novembris plkst.19.00 Vidzemes koncertzāle „Cēsis”
  • 29. novembris plkst.19.00 Mūzikas nams „Daile” (Rīga)
  • 2. decembris plkst.19.00 Latgales vēstniecība „Gors” (Rēzekne)
  • 4. decembris plkst.18.00 Alūksnes kultūras centrs
  • 9. decembris plkst.18.00 Ādažu kultūras centrs

Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!