LaIPA stipendiju konkursā atbalstu saņem 25 LaIPA biedri

Raksta attēls - LaIPA stipendiju konkursā atbalstu saņem 25 LaIPA biedri Foto: Unsplash

04.12.2023

Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) padomes, kuras sastāvā ir 8 profesionāli mūzikas ierakstu nozares pārstāvji – izpildītāji un fonogrammu producenti –, 27. novembra sēdē tika izvērtēti 2023. gada stipendiju konkursa pieteikumi. No 58 iesniegtajiem pieteikumiem atbalstīti 25, piešķirot individuālas stipendijas par kopējo summu 25 000 eiro.

Stipendijas mērķis ir atbalstīt individuālu Latvijas izpildītāju un mūzikas ierakstu producentu radošo darbību, piešķirot finansējumu jaunu mūzikas ierakstu radīšanai un to popularizēšanai jeb promocijas pasākumiem. LaIPA stipendija sedz ierakstu radīšanas izmaksas, promocijas aktivitātes, mārketinga, reklāmas un publicitātes aktivitātes, kā arī starptautiskus reklāmas pasākumus. LaIPA biedri stipendijai varēja pieteikties līdz 18. novembrim, iesniedzot projekta pieteikumu, kurā izklāstīts iecerētā projekta apraksts, promocijas pasākumu plāns un projekta tāme, par aktivitātēm, kuras tiks realizētas 2024. gadā.

Stipendijas tiek piešķirtas LaIPA biedriem – izpildītājiem un fonogrammu producentiem –, kuru pieteikumi atbilst konkursa kritērijiem, padziļināti vērtējot projekta promocijas plāna aktivitātes un to plānoto realizāciju.

“LaIPA stipendiju konkurss ir izcila platforma mūsu izpildītājiem un producentiem, lai attīstītu jaunas idejas un veicinātu mūzikas industrijas augšupeju Latvijā,” uzsver LaIPA padomes priekšsēdētājs Rūdolfs Budze (DJ Rudd). “Ar stipendiju piešķiršanu LaIPA veicina gan jaunu mūzikas ierakstu radīšanu gan sniedz atbalstu projektiem, kuri var dot “jaunu elpu” mūzikas ierakstu nozares attīstībā,” norāda Rūdolfs Budze.

Šogad starp stipendiju ieguvējiem ir tādi izpildītāji un producenti kā Alīse Kante–Onzule,  Andis Mikainis, Elīna Ose, Elizabete Vētra, Elvijs Grafcovs, Imants Aurora Daksis,  izdevniecība “MicRec”, Jānis Moisejs, Jānis Ruņģis, Juris Kaukulis, Katrīna Dimanta, Lo–Fi, Madara Dzintara–Pluša, Marta Grigale, Mārtiņš Miļevskis, Miķelis Dobičins, Reinis Jaunais, Reinis Papulis, Rūdolfs Macats, Sabīne Indriksone - Moore, Staņislavs Judins, Uģis Raibacis un Vineta Romāne, kā arī producentes Linda Āboliņa, kura pārstāv grupu “Sudden Lights”, un Rūta Agnese Gaile, kura pārstāv Raienu Rolandu Šaubergu, a.k.a., “I MEAN LOVE”.

Nākamo stipendiju konkursu LaIPA padome plāno realizēt 2024. gadā. LaIPA aicina visus nozares profesionāļus izmantot šo iespēju – kļūt par LaIPA biedriem un iesniegt pieteikumu jau nākamajam konkursam. Par LaIPA biedru var kļūt gan fiziskas, gan juridiskas personas, kas Autortiesību likuma izpratnē ir atzīstami par izpildītājiem vai fonogrammu producentiem. Lai kļūtu par biedru, nepieciešams noslēgt pārstāvniecības līgumu ar LaIPA un iesniegt biedra pieteikumu. Plašāka informācija par pieteikšanās procesu atrodama šeit!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!