Latviešu reperi jaunās skaņās atdzīvina leģendārā “Zodiaka” dziesmu un izdod albumu

Raksta attēls - Latviešu reperi jaunās skaņās atdzīvina leģendārā “Zodiaka” dziesmu un izdod albumu Publicitātes foto

02.03.2023

Latviešu reperi Krivenchy, Eliots (Singapūras Satīns) un Rikijs nupat klausītājiem nodevuši jaunu singlu, videoklipu un albumu. Par albuma galveno singlu ir izraudzīta kompozīcija “Skumjas”, kurā par pamatu izmantota leģendārās grupas Zodiaks dziesmas noskaņa ar paša Jāņa Lūsēna svētību.

"Mēs uzskatām, ka "Skumjas" ir, lai arī viena no Zodiaka mazāk zināmajām dziesmām, taču noteikti viena no skaistākajām. Rikijs spontāni izveidoja dziesmas variāciju ar esošo Maijas Lūsēnas balss samplu, un tā nu mēs gabalam izlēmām iedot otru elpu,” stāsta mākslinieki. Videoklipu veidoja Armless Birds, kuri iepriekš strādājuši pie vizualizācijas Eliota solo singlam “Stulbais reps”.

Pagājušā gada novembrī vienlaicīgi ar paziņojumu, ka tapšanas procesā ir trīs mākslinieku kopīgi veidots albums, klausītājiem tika nodots pirmais Krivenchy, Eliota un Rikija albuma singls “Pieci velli”. Šobrīd dienasgaismu ieraudzījis arī solītais albums “Zvejnieka dēli”, kas tapis spontānā gaisotnē trim māksliniekiem sanākot kopā pagājušā gada rudenī. “Kad mēs trijatā ienākam studijā, idejas dziesmām, prikoli un lirikas top nevis stundās, bet minūtēs. Rikijam kā bītmeikerim ir oriģināls stils un daudzveidība, kas iedvesmo mūs ar Eliotu lauzt jaunas konceptuālās robežas, turklāt mēs ar Eliotu gribējām kopīgu albumu izveidot jau 2017. gadā. Nu, ar mazu nobīdi, mēs izdarījām to tagad” smejas viens no albuma autoriem, reperis un Youtube šova “Pāļa bazars” veidotājs Krivenchy, pazīstams arī kā Jānis Krīvēns.

Desmit dziesmu izlasē “Zvejnieka dēli” iespējams dzirdēt kompozīcijas drill, trap, klasiskā hiphopa, kā arī afrobeat stilistikā. Albuma tituldziesma “Zvejnieka dēli” ir drill “bangers”, kurā piedalās arī repa izpildītāji Zemsegu Pasaule un Xantikvariāts. Xantikvariāts dzirdams vēl vienā albuma kompozīcijā “Telegrams”. Dziesmu apkopojumā klausītājs sastaps gan klasiskās repa vērtības – agresīvas un asprātīgas rīmes –, gan liriskākus un saldsērīgākus toņus tādos gabalos kā “Skumjas” un “Jetski”.

Albuma muzikālā daudzveidība un asprātīgā semplu izvēle ir producenta Rikija (Rihards Mucenieks) darbs. Rikijs iepriekš strādājis arī pie Singapūras Satīna instrumentāļiem. Visus albuma pavadījumus veidojis viņš, izņemot kompozīcijas “Ledus laikmets” bītu, kā autors ir lo-fi hiphopa producents PRGMAT (Kristaps Skroderis), kurš ir viens no pasaulē klausītākajiem Latvijas mūziķiem Spotify platformā. Pie albuma skaņas apstrādes darbojies hiphopa aprindās zināmais Fakts (Jānis Šmēdiņš).

Trīs mākslinieki šā gada pavasarī un vasarā plāno doties Latvijas koncerttūrē ar jaunā albuma programmu. Albums ir klausāms YouTube, Spotify, Apple Music u.c. lielākajās straumēšanas platformās.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!