Latvijā viesosies lietuviešu dark ambient izpildītājs "Vėlių Namai"

Raksta attēls - Latvijā viesosies lietuviešu dark ambient izpildītājs "Vėlių Namai" Publicitātes fotokolāža

22.11.2016 / Parmuziku.lv

Rudens nenovēršami ir pienācis un līdz ar to tradicionālais periods baltu folklorā Veļu laiks. Lai noskaņotos satikt aizgājušos tuvinieku garus, lietuviešu Vėlių Namai izdevis otro albumu “Laumių Šokis” un pirmo reizi viesosies Latvijā. 25. novembrī gaidāms koncerts Daugavpilī un 26. novembrī Rīgā.

"Vėlių Namai" ir lietuvieša Jūliusa Mites dark ambient projekts, kas dibināts Prāgā 2006. gadā. Tas radās no ilgām pēc Lietuvas un savdabīgā baltu pasaules skatījuma. Stāstot par mūzikas tapšanu, Jūlius dalās ar savdabīgiem piedzīvojumiem. Piemēram, pirmā albuma “Pasiklydę” (2009) mūzika tapusi dažādās Prāgas vietās.

Vienā no ieraksta norises vietām valdījusi tumša noskaņa un ierakstītas skaņas, kas fiziski netika iespēlētas. Īpatnējās skaņas ierakstam piešķīra savdabīgu, bagātīgu skanējumu it kā tajā būtu piedalījies kāds, kas fiziski tur nemaz neatradās.

Līdzīgi starpgadījumi "Vėlių Namai" ir sekojuši arī turpmāk mūzikas radīšanas, ieraksta un pat uzstāšanās laikā. “Laumių Šokis” ir dark ambient ar unikālu baltisku noskaņu. Albums izdots ar latviešu "P3LICAN" palīdzību, to māsterējis Olivers Tarvids, kas strādājis arī ar grupām "Tesa", "Soundarcade" un "Ēnu kaleidoskops".

"Klusie Viesi" ir tumšās noskaņu mūzikas projekts no Rīgas, kurā apvienojušies dalībnieki no grupām "V.S.K.B.", "Bēdu vēstnesis" un "1/2H 1/2W". Plūstošu un mēreni melodisku skanējumu ierasti papildina daudzslāņaini trokšņi, apstrādāti lauka ieraksti, nereti arī balss. Atsevišķos gadījumos uzstāšanās krustojušās ar dzejas lasījumiem. 2014. gadā pašmāju izdevniecības "STURM" paspārnē tika publiskots līdz šim vienīgais Kluso viesu albums – split-CD ar Autogen "Post-Apo".

Vārna ir grupas "Ēnu kaleidoskops" centrālās personas Mārtiņa Linka dark ambient folk soloprojekts, kas faktiski eksistē pat ilgāk par pašu "Ēnu kaleidoskopu". Sācies kā spēle ar kautrīgiem eksperimentiem ar elektroniku tas pāraudzis atmosfēriskā dark ambien folk soloprojektā.

Savukārt, multiinsturmentālists Oskars Jansons ir pamanījies izdot jau divus augsti novērtētus soloalbumus un spēlē country / swamp grupā "Cockroach Prophets". Pagaidām dzīvās uzstāšanās ir bijušas retas un lielākoties šaurākai publikai.

Biļetes 26. novembra koncertam iepriekšpārdošanā www.ticketshop.lv, pie ieejas un koncertam tuvojoties dārgāk. Vietu skaits ierobežots!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!