Latvijas čellists uzfilmēja videoklipu Svētā Pētera baznīcā

Raksta attēls - Latvijas čellists uzfilmēja videoklipu Svētā Pētera baznīcā Ekrānšāviņš no video

19.10.2020

Grupas DAGAMBA mūziķis, čellists Antons Trocjuks sadarbībā ar pieredzējušo koncertmeistari Eviju Auziņu, laiž klajā Rīgas Sv. Pēterbaznīcā filmēto un ieskaņoto skaņdarbu “Fratres”, informē portāls balticevents.info. Tas, lai arī veltīts igauņu komponistam Arvo Pērtam viņa 85. dzimšanas dienā, ir aicinājums cilvēkiem rast sevī iekšējo mieru.

Antons Trocjuks stāsta: “Arvo Pērts ir viens no visspēlētākajiem komponistiem visā pasaulē, un Fratres ir viens no populārākajiem viņa skaņdarbiem. Pandēmijas laiks un šobrīd notiekošais ir ieviesis korekcijas mūsu visu dzīvēs, tāpēc jo īpaši mani uzrunā Pērta mūzikā aktualizētās tēmas.  Pretstatot vētrainus, emocionālus motīvus un stindzinošu klusumu, viņš atspoguļo, kā mūsos cīnās mirklis ar mūžību.”

Tieši tādēļ ieraksta veidošanai par norises vietu izvēlēta Rīgas Svētā Pēterbaznīca. Kopš pašiem pirmsākumiem tā cietusi grautiņos, neskaitāmos karos, pārcietusi ugunsgrēkus un zibens spērienus, bet joprojām cēli un nesalaužami tās tornis slejas pāri visai Vecrīgai.

Šis video ir priekšvēstnesis Antona Trocjuka solo koncertiem Rīgas Sv. Pēterbaznīcā un citviet, kā arī nākamajā gadā gaidāmajam solo albumam. Sīkāka informācija par to vēl sekos.

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!