Latvijas straumēšanas un radiostaciju singlu tops tagad vienuviet!

Raksta attēls - Latvijas straumēšanas un radiostaciju singlu tops tagad vienuviet!

09.01.2024

“Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) sadarbībā ar portālu TVNET piedāvā Latvijā klausītāko singlu topu - prezentējot dziesmas, kas aktuālajā nedēļā ir populāras gan radio stacijās, gan straumēšanas vietnēs internetā. Topu rezultātus veido Radiomonitor un Ranger Monotoring apkopotie dati.

Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) ar 2024. gada janvāri uzsāk starptautiskajiem kritērijiem atbilstošu mūzikas ierakstu sertifikācijas procesu. Iniciatīva tiek īstenota sadarbībā ar pieredzējušu Lielbritānijas uzņēmumu “Rangers Computers”, kas ir pazīstams ar plašu mūzikas straumēšanas datu analīzi. Latvijā radītiem mūzikas ierakstiem, kas izdoti sākot ar 2022. gada 1. janvāri būs iespēja iegūt zelta vai platīna statusu.  

Straumēšanas vietņu 2024. gada 1. nedēļas tops 

Straumētāko latviešu singlu topa augšgalā ir grupa “Singapūras Satīns” ar dziesmu “Uz seen”, kas topā atrodas jau 53 nedēļas. Trešajā vietā ir grupas dziesma “Degviela” no 2023. gada oktobrī izdotā albuma “Super” - topā 32 nedēļas. Ceturtā ir vēl viena šī albuma dziesma - “Labvakar”, piedaloties Ricky Done Did It!, topā ir jau 23 nedēļas.

Otrajā pozīcijā ir “Bermudu Divstūris” un “Apvedceļš” superhits “Brāl' Ar Dzīvi Nekaulē”, kas topā atrodas arī 53 nedēļas. Šī dziesma jau ir saņēmusi “Zelta Mikrofonu'23” nominācijā “Straumētākais ieraksts ar Elektrum”.

Nesenākie jaunumi topā ir apvienība “E6” ar dziesmu “Maldugunis”, kas šajā nedēļā ierindojusies ceturtajā vietā. Dziesma straumēšanas topā ir četras nedēļas. Desmitajā vietā šajā nedēļā ir Emīlija ar dziesmu “Sirds pelnos”  - topā viņa ir trīs nedēļas un vienu no tām pabijusi līderpozīcijā.

Stabili topa desmitniekā jau 2023. gadā ar dziesmu “Raķešu zinātne” bija Fiņķis un Patrisha. To šī dziesma ir jau 42 nedēļas un  2024. gada pirmās nedēļas topā ieņem sesto vietu. Straumēsānas topa klasika ir arī Msencis un Grandmasters Neons dziesma “Pie*** seju” - topā tā ir jau 51 nedēļas, šajā nedēļā septītajā vietā. Arī reperis Wiesulis un producents sangvn ir mūzikas straumēšanas platformās internetā iecienīti mākslinieki - viņu dziesma “Ko tā?” topā ir 24 nedēļas, šoreiz ieņemot astoto vietu, bet “Itālija”, kas topā ir 26 nedēļas, ir devītā klausītākā dziesma.

Kombinētā singlu topa virsotnē ir reperis Džeks Harlovs ar singlu “Lovin On Me”, kas savu pirmo popularitāti ieguva kā vietnes TikTok hits. Dziesma Latvijas straumēšanas topā ir 22 nedēļas. Otrā klausītākā dziesma šajā nedēļā ir “Пыяла” (Stikls) , ko izpilda elektroniskās mūzikas duets “AIGEL”. Topā šī dziesma ir jau 11 nedēļas. Trešajā vietā šajā nedēļā ir Teitas Makrejas hits “greedy”, kas topā rotē jau 16. nedēļu.  Straumēšanas topā tiek apkopoti Latvijas teritorijā lietoto interneta mūzikas straumēšanas vietņu rezultāti - straumes un lejuplādes (dziesma ir saglabāta pleilistē, kuru var klausīties, arī neesot interneta tiešsaistē.)

 

Radiostaciju 2024. gada 1. nedēļas tops 

Radio topā latviešu singlu virsotnē ir Emīlija ar “Sirds pelnos” - spēlēta 75 reizes sešās radiostacijās, un topā atrodas trīs nedēļas. Savukārt kopējā radio topā šī dziesma ir vienpadsmitajā vietā. Otrajā vietā ir grupas “Laika suns” un Kristīnes Pāžes dziesma “Rīts, Rīts, Rīts, Rīts, Rīts, Rīts”, atskaņota 90 reizes septiņās radiostacijās, un topā atrodas astoņas nedēļas. Top20 šī dziesma ieņem 13. vietu. Stabilu trešo vietu arī šī gada pirmajā nedēļā saglabājusi grupa “Kautkaili” ar dziesmu “Ļauj man” - tā atskaņota 74 reizes septiņās radiostacijās, topā atrodas 12 nedēļas. Lielajā topā ieņem 18. pozīciju. Radiostaciju topa aprēķinos tiek ņems vērā gan radio un dziesmas spēlējumu skaits, gan konkrētās stacijas auditorijas apmērs, kā arī laika posms, kuru dziesma pavadījusi radio rotācijās. 

Kopējā radio top 20 līdere ir Dua Lipa ar singlu “Houdini” - tas atskaņots 186 reizes deviņās radiostacijās un topā atrodas astoņas nedēļas. Teita Makreja ar “Greedy” radiostaciju topā ir otrajā vietā. Dziesma atskaņota 180 reizes deviņās radiostacijās. Topā atrodas 13 nedēļas. Bet trešā, 147 reizes spēlētākā dziesma Latvijas radiostacijās ir “Dreaming” - Marshmello, Pink un Stinga sadarbība. Tā skanējusi sešās radiostacijās un topā atodas astoņas nedēļas.

Kopsavilkumā
Radiostaciju topā un straumēšanas topā ir savas līdzības un atšķirības. Tā, piemēram, Teita Makreja straumēšanas topā ierotējusi par trim nedēļām ātrāk nekā radiostaciju topā. Savukārt Emīlija ar “Sirds pelnos” abos topos ir nonākusi vienlaicīgi - pirms trim nedēļām. Radiostaciju favorīte Dua Lipa ar “Houdini” Latvijas straumēšanas topā ir atrodama 51. vietā. Straumēšanas topa līderis Džeks Harlovs ar “Lovin On Me” radiostaciju topā ir 12. vietā, spēlēts otro nedēļu.
 

Jāņem vērā radio un straumēšanas vietņu dažādā pieeja pleilistu jeb mūzikas izlašu viedošanā. Kamēr straumēšanas vietnēs katrs pats sev ir programmu direktors, veidojot tematiskās izlases, kas nemainīgas var palikt gadiem, radiostaciju programmas mainās dinamiskāk. Ārzemju mūzikas piedāvājums ar pasaulē zināmajiem vārdiem ir lielāks, jaunu dziesmu relīzes ir biežākas, kamēr latviešu mūzikā procesi ir pakāpeniskāki. Mākslinieki, kas ir abu topu krustpunkti, reperezentē konkrētā laika tenedences.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!