Lielās mūzikas balvas 2019 laureāti

Raksta attēls - Lielās mūzikas balvas 2019 laureāti Foto: Kaspars Balamovskis

27.02.2020

2020. gada 25. februārī Latvijas Nacionālajā operā notika Lielās mūzikas balvas 2019 pasniegšanas svinīgā ceremonija, kurā tika paziņoti laureāti astoņās kategorijās.

Kategorijā “Par mūža ieguldījumu” balvu saņēma komponisti Maija Einfelde un Pauls Dambis.

Kategorijā “Gada koncerts” laureāts ir ērģelnieces Ivetas Apkalnas solokoncerts, kas notika 27. jūlijā Ventspils koncertzālē “Latvija”.

Par kategorijas “Gada jaundarbs” laureātu kļuva Gundegas Šmites skaņdarbs “Rītausmas dieve Ēosa”, kurš tika atskaņots 20. septembrī Lielajā ģildē Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un diriģenta Andra Pogas vadībā.

“Par izcilu sniegumu gada garumā” Lielo mūzikas balvu 2019 saņēma Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris.

Kategorijā “Gada uzvedums” laureāts ir Imanta Kalniņa opera “Spēlēju, dancoju” Latvijas Nacionālajā operā. Diriģents Mārtiņš Ozoliņš, režisore Laura Groza-Ķibere.

“Par izcilu darbu anasamblī” sudraba statuete nonāca ērģelnieka Aigara Reiņa rokās.   

“Par izcilu interpretāciju” Lielo mūzikas balvu 2019 saņēma diriģents Ainārs Rubiķis par Artura Onegēra Trešās jeb “Liturģiskās” simfonijas interpretējumu kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Koncerts notika 15. martā Lielajā ģildē.

Kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” laureāts ir saksofonists Aigars Raumanis. Lai veicinātu talantīgu un mērķtiecīgu jauno cilvēku izaugsmi, kas ar savu aizrautību nes Latvijas vārdu pasaulē, banka “BlueOrange” piešķir speciālbalvu 1000 eiro apmērā kategorijas “Gada jaunais mākslinieks” laureātam tālākajai profesionālajai izglītībai.

“Publikas simpātijas” balsojums portālā “Delfi” norisinājās no 27. janvāra līdz 23. februārim. Visvairāk punktu ieguva nominante kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” – dziedātāja Ilze Grēvele-Skaraine. Svinīgajā ceremonijā „Delfu” balvu, ko veidojis mākslinieks Gatis Erdmanis, Ilzei Grēvelei-Skarainei pasniedza iepriekšējo gadu balsojuma uzvarētājs – dziedātājs Daumants Kalniņš.   

LMB 2019 žūrijas locekļi: žūrijas priekšsēdētājs, diriģents, komponists, JVLMA asociētais profesors - Andris Vecumnieks; diriģents, mūzikas pedagogs – Jānis Erenštreits; muzikoloģe – Ināra Jakubone; muzikoloģe, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Muzikoloģijas katedras vadītāja – Ieva Rozenbaha; muzikoloģe, Latvijas Televīzijas Kultūras redakcijas vadītāja - Ieva Rozentāle; muzikoloģe, izdevniecības “Musica Baltica” direktore – Solvita Sējāne; muzikologs, žurnālists, publicists – Armands Znotiņš.

Lielā mūzikas balva (LMB) ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā. LMB organizē VSIA “Latvijas Koncerti” sadarbībā ar Kultūras ministriju.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!