Liena Grīna izvēlas pašmāju alternatīvo mūziku

Raksta attēls - Liena Grīna izvēlas pašmāju alternatīvo mūziku Foto: Linda Ofēlija Rutule

13.09.2016

Liena ikdienā ir Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības jeb LaIPA izpilddirektore. Mūzikas industrijas peripetijas ir viņas ikdiena. Un attiecīgi – arī pati mūzika.

Mums kļuva interesanti – kuras piecas pašmāju izpildītāju ierakstītas dziesmas viņai šķiet vislabāk sanākušās? Rezultāts bija diezgan alternatīvs un neizbēgami gaumīgs!

1. Hospitāļu iela “Par pogu”

Tā ir pirmā dziesma no grupas pirmā studijas albuma “Pilnmēness”, kas izdots 2004. gadā. Harizmātiskā un šarmantā Edgara Šubrovska balss aizrauj laikam līdzi – dziļi un patiesi. Šī dziesma liek aizdomāties par dzīves vērtībām un aicina nepakļauties sabiedrības uzliktajiem “rāmjiem”, bet doties uz priekšu. Dziesmas kompozīcija un melodiskais skanējums – tur viss ir, revolūcija!

YouTube

2. Baložu Pilni Pagalmi “Labākā šaipus Piena ceļa”

Māris Šverns ar savu apburošo un sapņaino “pancisko” vokālu rada sajūtu, ka mūzika nāk tieši no sirds. Dziesma ir emocionāli ļoti piesātināta. Tajā ir sirdi aizkustinoši un daiļskanīgi fragmenti, tai pašā laikā ik pa laikam ieskanoties nemierpilnam haosam. Tieši tā dažādība vienas dziesmas ietvaros ir ļoti saistoša un vilina klausīties atkal un atkal, neapnīkstot.

YouTube

3. Ansamblis Manta “Mazie un lepnie”

Dziesma “Mazie un lepnie” ir “Ansambļa Manta” ceturtais singls. Man tā ir mana nacionalitāte, brīvība un neatkarība! Albums “Manta” izdots 2014. gadā, apvienojot vairākus progresīvi domājošus māksliniekus.

YouTube

4. Satellites LV “Kā pievaldīt mēli”

Dziesma vēsta par ikdienišķi pazīstamām sadzīves situācijām, dažādiem aizliegumiem un stereotipiem, kurus esam spiesti ievērot. Ļoti tuva dziesmas filozofija – dzīvot saskaņā ar sevi un būt laimīgiem. Jo pasaulē vairāk laimīgu cilvēku, jo pasaule kļūs labāka! Dziesmas dinamiskums un aizrautība atver acis, ķermeni un prātu.

YouTube

5. Sigma “Sazaroto taku dārzs”

Viena no interesantākajām un savdabīgākajām melodijām, kurā lielākais baudījums ir izcilais Jāņa Ozoliņa vokāls. Grupas muzikālais repertuārs skanējuma ziņā nelīdzinās nevienai citai grupai Latvijas mūzikā, visas muzikālās detaļas kopā veido gudru, sirsnīgu, viegli melanholisku skanējumu.

YouTube

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!