LMT Summer Sound festivālam liela apmeklētāju un skatītāju interese

Raksta attēls - LMT Summer Sound festivālam liela apmeklētāju un skatītāju interese Foto: Krists Luhaers

04.08.2016 / Parmuziku.lv

Aizvadītajā nedēļas nogalē Liepājas pludmalē ar krāšņiem koncertiem, dīdžeju setiem un izklaides pasākumiem noslēdzās sestais LMT Summer Sound festivāls. Festivālu divu dienu laikā apmeklēja aptuveni 20 000 apmeklētāju, bet LMT Straume tiešraidē to vēroja vairāk nekā 50 000 unikālo skatītāju. Festivāla organizatori stāsta, ka šis gads vērtējams kā īpaši izdevies un jau rudenī sāksies darbs pie nākamā gada festivāla organizēšanas.

LMT Summer Sound festivāls labvēlīgi ietekmē Liepājas tūristu plūsmu, tāpat arī festivāla organizatori uzsver, ka pilsētas muzikālā vide ir svarīga gan festivāla atmosfērai, gan tā turpmākai attīstībai. Jau tradicionāli festivāla laikā tika pasniegta dāvana Liepājas PopRok skolai, šogad LMT Summer Sound festivāls, atbalstot jauno mūziķu paaudzi, skolai dāvināja bungas.

“Tik lielu festivālu kā LMT Summer Sound norise pilsētai neapšaubāmi piesaista cilvēkus gan no citām Latvijas pilsētām, gan kaimiņvalstīm. Tiek sekmēta pilsētas ekonomiskā attīstība – festivāla dienās visas viesnīcas ir rezervētas, kafejnīcas un restorāni ir piepildīti un vietējiem pakalpojumu sniedzējiem ir iespēja gūt papildu ienākumus. Atzinīgi vērtējama arī vietējo mūziķu iesaistīšana festivāla norisē - Liepājas Pop/rok skolas audzēkņu koncerti ir labs stimuls bērniem un jauniešiem stabili nostāties uz mūzikas ceļa un iespējams nākotnē mūs priecēt jau kā galvenajiem festivāla mūziķiem,” viedokli pauž Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis.

LMT Summer Sound ir viens no lielākajiem vasaras mūzikas notikumiem, šī gada gaidītākie viesi bija vācu elektroniskā folka un regeja mūzikas apvienība "Milky Chance", daudzsološais beļģu dīdžejs "Lost Frequences", šarmantais angļu mūziķis King Charles un ukraiņu roka leģendas Okean Elzy. Tāpat LMT Summer Sound festivālā šogad bija iespēja dzirdēt virkni lielisku Latvijas mākslinieku – Carnival Youth, Ozols, Intars Busulis & Abonementa Orķestris, Rīgas Modes, Bermudu Divstūris, Dzelzs Vilks, Justs, Aija Andrejeva u.c. Festivāls piedāvāja arī bagātīgu izklaides un atrakciju programmu, kā arī nakts ballītes ar labākajiem Latvijas dīdžejiem.

Līdz šim uz LMT Summer Sound festivāla skatuvēm uzstājušās vairākas populāras ārzemju un vietējās zvaigznes - Calvin Harris, Nico & Vinz, Pet Shop Boys, Mumiy Troll, MIKA, Aloe Black, Apocalyptica, Prāta Vētra, un daudzi citi. Sešu gadu laikā festivāls kļuvis par vienu no lielākajiem mūzikas notikumiem Baltijā un katru gadu Liepājas pludmalē divas dienas spējis pulcēt ap 20 000 mūzikas mīļotāju.

Sadarbībā ar festivāla galveno partneri Latvijas Mobilo Telefonu arī šogad bija iespēja sekot līdz festivāla tiešraidei LMT piedāvātajā mobilajā televīzijā LMT Straume, bet jau šobrīd vietnē Http://straume.lmt.lv/summersound ir iespēja baudīt festivāla mākslinieku Dagamba, Justs, King Charles un Gain Fast koncertu ierakstus.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!