Mārcis Auziņš laiž klajā pirmo jaunā albuma vēstnesi - skaņdarbu “Pilsētas pulss”

Raksta attēls - Mārcis Auziņš laiž klajā pirmo jaunā albuma vēstnesi - skaņdarbu “Pilsētas pulss” Publicitātes foto

10.11.2020

Turpinot iepriekšējos albumos iesākto muzikālo konceptu, arī šajā skaņdarbā Mārcis Auziņš muzicē viens pats, liekot uzsvaru uz īpašu ģitārspēles tehniku - fingerstyle, kas, ieguldot smagu un regulāru darbu, ļauj no viena instrumenta izvilināt visplašāko muzikālo krāsu paleti un panākt veselas instrumentālās grupas skanējumu.

 
“Skaņdarbs “Pilsētas pulss” ir  mūzikā tērpts dialogs ar sevi par to kā cilvēka maņas, sensorus, fokusu un ķermeņa valodu  nosaka un maina atrašanās urbānā vidē. Tā ir nepārtraukta dinamika un neatslābostošs iekšējs draivs,” par jaunā albuma vēstnesi saka Mārcis Auziņš. Jaunā albuma muzikālā materiāla pamatā ir iekšēji rezonējošas sajūtas un atklāsmes par Visuma mūžam mainīgo dabu, neapturamo laika un notikumu ritumu un cilvēka lomu šinī procesā - Lielajā plūsmā. “Es ticu, ka mana artava un loma bezgalīgā laika nogrieznī ir muzicēšana, komponēšana un koncertēšana. Mijiedarbībā ar klausītāju tas ir tas, kas mani spēcina, iedvesmo un motivē nekad neapstāties un būt pastāvīgā muzikālas izaugsmes virpulī,” saka mūziķis. 
 
Mārcis Auziņš ir viens no vadošajiem solo ģitāristiem Latvijā, izdevis divus solo albumus -  “Viens” (2016) un “Aizrautība” (2018), sadarbojies ar teju visiem Latvijas mūziķiem un komponistiem. Kā solo mākslinieks regulāri koncertē gan Latvijā, gan ārtpus tās, aizraujot klausītājus ar žilbinošu spēles tehniku, orģinālmūziku un pasaulē pazīstamu dziesmu aranžijām ģitārai. Kā komponists veidojis mūziku Cabaret šoviem, teātra izrādēm, televīzijas raidījumiem, veodojis nacionālās lidsabiedrības “AirBaltic” muzikālo identitāti. 
 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!