Mūzika noskaņojuma radīšanai kafejnīcās un restorānos

Raksta attēls - Mūzika noskaņojuma radīšanai kafejnīcās un restorānos www.pixabay.com

17.11.2017 / Parmuziku.lv

Brīvdienās cilvēki bauda laiku, ko var pavadīt kopā ar draugiem un ģimeni, bieži plānojot arī dažādu kafejnīcu, bāru un restorānu apmeklējumu. Bet vai zinājāt, ka mūzika var palīdzēt cilvēkus gan ilgāk noturēt konkrētā vietā, gan paātrināt apmeklējumu, izmantojot dažādus mūzikas stilus un skaļumu?

Lielbritānijā tika veikts pētījums, kurā aptaujāja pašus bāru un kafejnīcu īpašniekus. Aptaujas rezultātā tika noskaidrots, ka 80% respondentu tic – mūzika palīdz mazināt saspringumu un novērš neveiklus klusuma brīžus. Vēl 68% piekrīt, ka mūzika ir viens no pamatnoteikumiem, lai klienti atgrieztos atkārtoti un 73% novērojuši, ka atbilstoša mūzika palielina ieņēmumus. 93% respondentu arī atzina – mūzika rada klientiem patīkamu atmosfēru. Vēl kādā citā aptaujā, trešdaļa aptaujāto īpašnieku pat atzīmēja, ka drīzāk zaudētu dienas ienākumus nevis pavisam atteiktos no mūzikas.

Jāņem vērā , ka mūzikai dabiski jāsaplūst ar noskaņu un dekorācijām, padarot to par daļu no telpas. Piemēram, klasiskam restorānam piemērotāka būs pieklusināta klasiskā vai instrumentālā mūzika, bet bāriem nav jābaidās no skaļas mūzikas. Zinātnieki Francijā pierādījuši, ka skaļa mūzika bārā motivē cilvēkus dzert ātrāk un vairāk.

Atrodami dažādi padomi par to, kāda mūzika ir vispiemērotākā kafejnīcām, bāriem un restorāniem. Arī mūzikas straumēšanas servisos, piemēram, Spotify atrodami dziesmu saraksti, kas pielāgoti biznesa vajadzībām. Vietne playlist.net apkopo mūzikas sarakstu, no kuriem iedvesmoties.

Taču atcerieties, lai publiskā vietā atskaņotu mūziku, nepieciešams saņemt licenci no Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA). Licence maksā sākot no 12.82 eiro ceturksnī. Ar tarifiem un līgumu iespējams iepazīties šeit.

Avoti:

  1. musicworksforyou.com
  2. laipa.org
  3. theguardian.com

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!