Mūzikas festivāls un konference Tallinn Music Week tiek pārcelta uz augustu

Raksta attēls - Mūzikas festivāls un konference Tallinn Music Week tiek pārcelta uz augustu Benedikt Geyer / Unsplash

11.03.2020

Pēc Tallinn music week (TMW) komandas un partneru kopīga lēmuma TMW nolēma atlikt pasākumu, kas bija paredzēts no 25. līdz 29. martam, sakarā ar riskiem, kas saistīti ar COVID-19 vīrusa izplatību, un ievērojot ieteikumu, ko izdevusi Igaunijas Veselības pārvalde. TMW 2020 ir pārcelts un notiks laikā no 26. līdz 30. augustā.

Pasākums Paldiski, kas tika plānots svētdien, 29.martā Rietumu-Harju pagasta centrā, notiks kā paredzēts, bet būs orientēts uz vietējo iedzīvotāju auditoriju.

Sakarā ar to, ka epidemioloģiskā situācija strauji mainās visā pasaulē, kā arī, ņemot vērā Igaunijas Veselības pārvaldes ieteikumus, Tallinn Music Week organizatoru grupa nolēma atlikt festivālu līdz augusta beigām.

Kaut arī koronavīrusa izplatīšanās varbūtība Igaunijā nav augsta, tāda starptautiska pasākuma kā TMW organizēšana rada vairākus riska faktorus. Papildus apsvērumiem par mākslinieku, festivāla darbinieku un sabiedrības veselību lēmums tika pieņemts arī tāpēc, ka valstu un aviosabiedrību noteiktie ceļošanas ierobežojumi var rasties ļoti īsā laikā, kas nvar ierobežot mākslinieku un viesu ierašanos festivālā.

TMW direktore Helēna Sildna skaidro: “Lai gan pirms nedēļas mēs uzskatījām, ka, ievērojot Veselības pādomes ieteikumus, mēs joprojām varam turpināt festivālu, tagad apstākļi ir mainījušies. Mēs esam pārliecināti, ka visiem dalībniekiem augustā varam piedāvāt piepildītāku un drošāku pieredzi. Izšķirošais faktors lēmumam festivālu atlikt, pirmkārt, bija lielais starptautisko dalībnieku skaits. Mūsu komanda uzskata, ka šajā periodā mums visiem ir labāk ierobežot ceļošanu. Es esmu ārkārtīgi lepna un pateicīga mūsu komandai un partneriem - pateicoties viņu ātrajai rīcībai, empātijai un atbildības sajūtai, mēs jau šodien varam apliecināt, ka festivāls notiks tādā pašā mērogā, apjomā un kvalitātē, kā tas būtu bijis martā. Pirmo reizi festivāla vēsturē TMW notiks vasaras beigās - augustā. ”

Visi TMW festivālu un konferenču partneri, norises vietas un programmu kuratori ir gatavi sniegt ieguldījumu festivāla organizēšanā augustā, vienlaikus saglabājot festivāla programmas apjomu un saturu. Visi mākslinieki, kas tika pieteikti marta pasākumam, ir saņēmuši ielūgumus uz augustu, un tie, kuri nevarēs to apmeklēt, tiks aizstāti ar līdzīga profila māksliniekiem. Savu dalību festivālā augustā jau ir apstiprinājuši visi Latviju pārstāvoši mūziķi, kā arī pazīstamākie ārzemju mūziķi A Place To Bury Strangers no ASV, Shortparis no Krievijas, Luna no Ukrainas, somi Jesse Markin un Suistamon Sähkö, un vācu pianiste Kai Schumacher. Starptautiskie programmas partneri augustā ir Tamperes zāle un komanda Tampere 2026, kā arī Sevkabelas osta un festivāls Stereoleto no Sanktpēterburgas.

Grafika izmaiņas neietekmē svētdien paredzētos pasākumus Paldiski, Pakri pussalā Rietumu-Harju pagastā, kas notiks 29. martā. Pasākums ostas pilsētā ietvers koncertus baznīcās, īpašas pusdienas krodziņā Peetri Toll un apskates ekskursijas. Papildu informācija: tmw.ee/paldiski-sunday.

TMW 2020 festivāla pases, konferences + festivāla pases un iegādātās atsevišķās biļetes būs spēkā arī jaunajos TMW datumos augustā. Atsevišķas biļetes būs derīgas tajās pašās darba dienās (ceturtdien, piektdien, sestdien) tajās pašās norises vietās.

Atjauninātā mūzikas programma un konferences dalībnieki tiks paziņoti 30. martā. Atgriezt vai apmainīt iegādātās biļetes varēs laikā no 1. līdz 12. aprīlim. Papildu informācija un instrukcijas par biļešu atgriešanu un apmaiņu tiks paziņota 30. martā.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!