Noslēgusies ceturtā “Fonda Līdzskaņa” sociāli radošā nometne

Raksta attēls - Noslēgusies ceturtā “Fonda Līdzskaņa” sociāli radošā nometne Publicitātes foto

24.08.2023

Šī gada 8. un 9. augustā, norisinājās jau ceturtā “Fonda Līdzskaņa” sociāli radošā nometne. Šogad nometnē radītas septiņas jaunas dziesmas, kuras, pilnīgi iespējams, jau tuvākajā laikā nonāks radiostaciju apritē. Sociāli radošajās nometnēs blakus mūzikai, kopābūšanai un sarunām vieta vienmēr atradusies arī dažādiem kursiem, sportiskām aktivitātēm un radošajām darbnīcām.

“Fonds Līdzskaņa” ir LaIPA – tātad faktiski pašu mūziķu, izpildītāju un producentu – dibināts labdarības fonds ar mērķi sniegt atbalstu Latvijas mūziķiem, kuri ir saskārušies ar dažādām problēmām, un paši nevar tās atrisināt. Savas darbības laikā nodibinājums ir sniedzis palīdzību vairākiem desmitiem mūziķu un viņu ģimenēm, tostarp mūziķiem, kam palīdzība sniegta atkārtoti. Nodibinājuma atbalstu saņēmuši Dainis Dobelnieks, Sondra Zaļupe, Rolands Balodis–Ūdris, Arnis Mednis, Gunārs Meijers, Valdis Atāls, Harijs Zariņš un daudzi citi Latvijā zināmi mūziķi un viņu ģimenes.

“Radošā nometne tā ir sadarbība, un sadarbība vienmēr ir kolosāla. It sevišķi, ja no tās “nāk ārā” kaut kas fantastisks. Sadarbība ir panākumu atslēga!” par nometni saka vēl viens šī gada nometnes dalībnieks, mūziķis Horens Stalbe.

Nometnes būtību un sūtību skaidro tā organizētāja, nodibinājuma “Fonds Līdzskaņa” valdes priekšsēdētāja, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) izpilddirektore Liena Edvardsa: “Ja jāsaka pavisam īsi un pat zināmā mērā “oficiāli”, tad “Fonda Līdzskaņa” organizētās sociāli radošās nometnes ir palīdzība tiem mūziķiem, kuri grūtos dzīves posmos ir “izkrituši” no mūzikas aprites. Palīdzība tādā ziņā, ka palīdz atkal socializēties, satikties ar kolēģiem, mazākā vai lielākā apmērā piedalīties organizētajās aktivitātes, kā arī atgriezties mūzikas radīšanas un spēlēšanas priekā ar citu savu kolēģu palīdzību. Bet mēs visi – mūzikas baudītāji – esam ieguvēji no tā, ka šie mūziķi atgūst savu radošo dzirksti un pašapziņu, tādējādi iepriecinot mūs visus ar savu talantu un meistarību mūzikā.” 

Gan šajā, gan divās iepriekšējās radošajās nometnēs ļoti aktīvi piedalījusies dziedātāja Katrīna Dimanta, kuras radītā un izpildītā, vienā no iepriekšējām nometnēm tapusī dziesma “Pipars” ir iekarojusi daudzu klausītāju sirdis. Vņa uzsver: “Kopābūšana un dziesmu radīšana “Fonda Līdzskaņa” nometnēs mūziķiem nav tikai “terapija” vien, tas ir arī reāls un taustāms ieguldījums palīdzības sniegšanā grūtībās nonākušajiem amata brāļiem un māsām: nometnes laikā mūziķi rada kvalitatīvas dziesmas, kuras pēcāk tiktu atskaņotas radiostacijās, publiskās vietās un straumētas, ļaujot par blakustiesībām saņemtajai atlīdzībai nonākt atpakaļ “Fondā Līdzskaņa”, kur tos atkal iegulda palīdzības sniegšanā.”

“Fonds Līdzskaņa” dalībnieki  aicina visus mūzikas cienītājus, baudītājus un jebkuru vienkārši aktīvu cilvēku uz jau otro Mūziķu labdarības skrējienu “Pieliec plecu!” apkārt Māras dīķim Rīgā, kas notiks 8. oktobrī. “Pērn, pirmajā Mūziķu labdarības skrējienā, dalībnieku samaksātā dalības maksa tika pilnībā novirzīta psiholoģiskās palīdzības sniegšanai mūziķiem, kam tāda bija nepieciešama. Šogad mūsu mērķis ir savākt līdzekļus nākamo mūziķu sociāli radošo nometņu organizēšanai,” stāsta Liena Edvardsa. Šogad Mūziķu labdarības skrējiens “Pieliec plecu!” tiek organizēts sadarbībā ar “Radio SWH”. Pieteikties skrējienam var “Fonda Līdzskaņa” mājaslapā lidzskana.lv, veicot mērķziedojumu–reģistrācijas maksu 10 eiro, kuri pilnā apmērā tiks novirzīti mūziķu sociāli radošo nometņu organizēšanai.

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!