Mūziķis Jānis Irbe laiž klajā ierakstu “Kad tukši vārdi”

Raksta attēls - Mūziķis Jānis Irbe laiž klajā ierakstu “Kad tukši vārdi” Foto: Katrīna Krauja

28.10.2021

Klajā nāk mūziķa un dziesmu rakstnieka Jāņa Irbes sarakstītais solo darbs “Kad tukši vārdi”. Ieraksts ir singla izdevums, tajā ir trīs dziesmas.

Kad tukši vārdi (1. daļa)” demo versiju reiz Jānim atsūtīja kādreizējais grupas biedrs Andris Rozenbergs (patreiz darbojas grupā “Sapņu Fragmenti”), kas sarakstīja dziesmas pirmo versiju - pavadījumu. Ar Andri reiz kopā Jānis šo dziesmu spēlēja grupā “Nakts Lidojuma Režīms”. Par cik dziesma nebija pabeigta un ierakstīta, tad Jānis ar Andra atļauju izveidoja jaunu aranžējumu un pilnveidoja tekstu. Dziesmas mūzikas autori ir Andris Rozenbergs un Jānis Irbe. Dziesma ir par mūsu pašiem mazākajiem – bērniem, kuri cieš no pieaugušo lēmumiem – sadzīviskiem, politiskiem u.c. (dziesmas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību šai problēmai).

“Kad tukši vārdi (2. daļa)” var teikt ir iedvesmots pirmās daļas instrumentāls turpinājums, kuru Jānis sarakstīja salīdzinoši nesen. Ieraksts sākas kā taustiņu improvizācija, pēc tam attīstās un papildinās ar ģitāras motīviem, bass ģitāru un nedaudz bungām.

Veidojot skaņdarbu “Sienas”, Jānis rada sajūtu, ka bungu mašīna un elektriskā ģitāra tiek spēlēta “dzīvajā” - tas dzirdams dziesmas kulminācijā, jo radītā atmosfēra pat varētu būt diezgan tuvu koncerta ierakstam.

Dziesmās dzirdamos instrumentus ir iespēlējis mūziķis pats. Daļa no ierakstā dzirdamiem ģitāru efektiem ir paštaisīti. Pieredze elektronikā ir sastapusies ar mūziku, tas Jānim daudz nozīmē un dod jaunas iespējas, jo līdz šim šie divi hobiji pat konkurēja savā starpā, nu beidzot tie ir satikušies un dzirdami mūzikā.

Dziesmas ierakstījis, miksējis, māsterējis un noformējis Jānis Irbe savā mājas ierakstu studijā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!