Mūziķis Jānis Ozoliņš janvārī aicina svinēt Filipa Glāsa jubileju

Raksta attēls - Mūziķis Jānis Ozoliņš janvārī aicina svinēt Filipa Glāsa jubileju

01.12.2016

Lai atzīmētu izcilā amerikāņu komponista Filipa Glāsa 80 gadu jubileju, nākamā gada 31. janvārī grupas “Sigma” solists Jānis Ozoliņš aicina uz audiovizuālu koncertu Zirgu ielas koncertzālē. Koncertā, kuram dots nosaukums “Astoņdesmit”, Jānis Ozoliņš atskaņos pazīstamus, kā arī līdz šim Latvijā neiepazītus Filipa Glāsa skaņdarbus klavierēm.

Jānis Ozoliņš par koncerta ideju stāsta: “Ar Filipa Glāsa mūziku esmu veidojis personiskas attiecības turpat divpadsmit gadu garumā. Viss aizsākās ar interesi par 20. gs. mūzikas vēsturi, kurā nozīmīga loma atvēlēta arī amerikāņu minimālismam. Vērīgi ieklausoties īpaši F. Glāsa vēlīnajā klaviermūzikā, saklausām gan baroka, gan klasicisma, gan romantisma mūzikas uzplaiksnījumus. No minimālismam raksturīgajiem eksperimentiem ar cikliskajiem atkārtojumiem, kas klausītājus ieved transā, F. Glāss laika gaitā ir devies liriskas mūzikas meklējumos, dēvējot to par citu skatījumu uz harmoniju. 

Šis koncerts ir mans veltījums komponistam viņa 80. dzimšanas dienā 80 minūšu garumā, atskaņojot gan hrestomātiskos skaņdarbus, kas latviešu klausītājiem ir labi pazīstami, - "Mad Rush" (1979), Opening (1981) un cikls "Metamorphosis for piano" (1988), gan Latvijā līdz šim reti atskaņotās etīdes klavierēm (I daļa, 1994-1995), kuru jaunākais sējums (II daļa, 2012) parāda pavisam citu Glāsu un kuru klausītāji iespējams koncertatskaņojumā iepazīs pirmoreiz. Kopā ar domubiedriem šajā koncertā centīsimies atklāt komponista skaņdarbu stāstus audiovizuālā valodā. ”

Filips Glāss ir viens no 20. gadsimta ietekmīgākajiem komponistiem, kurš ir sadarbojies ar bītu paaudzes dzejnieku Alenu Ginsbergu, kinorežisoriem Vudiju Allenu, Martinu Skorsēzi, Stīvenu Daldriju, teātra režisoru Robertu Vilsonu, mūziķiem Deividu Boviju, Polu Saimonu un citiem. Filips Glāss ir pirmais komponists, kurš ir iekarojis skatītāju simpātijas gan operu namos, koncertzālēs un teātros, gan filmu un populārās mūzikas pasaulē.

Mūziķis un literatūrzinātnieks Jānis Ozoliņš Latvijas mūzikā individuāli un kopā ar grupu “Sigma” ir ienācis pārliecinoši. Grupas debijas albums “Sazaroto taku dārzs” šogad saņēmis Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta mikrofons”, ir radīta mūzika vairākām teātra izrādēm, kā arī dokumentālajai filmai “Tev, Rūķi!”, kas saņēmusi Latvijas Nacionālā filmu festivāla balvu “Lielais Kristaps”. Tāpat ļoti veiksmīgi bijuši sadarbības projekti ar Latvijas dzejniekiem, veidojot uzvedumus “Dzejkoncerts” un “Mūsu dienu skaņu celiņš”. Šī gada septembrī Jānis Ozoliņš un grupa “Sigma” pārsteidza Baltās nakts apmeklētājus ar koncertizrādi “Metamorfozes” kultūras pilī “Ziemeļblāzma”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!