Koncerts par godu izcilajam Filipam Glāsam izpārdots. Izsludināts papildkoncerts!

Raksta attēls - Koncerts par godu izcilajam Filipam Glāsam izpārdots. Izsludināts papildkoncerts! Publicitātes foto

09.12.2016 / Parmuziku.lv

Biļetes uz audiovizuālo koncertu “Astoņdesmit”, kas notiks 31. janvārī Zirgu ielas koncertzālē, nedēļas laikā ir gandrīz izpārdotas. Ņemot vērā lielo skatītāju atsaucību, mūziķis Jānis Ozoliņš (grupa “Sigma”) izsludina papildkoncertu, kas notiks 1. februārī. Lai atzīmētu izcilā amerikāņu komponista Filipa Glāsa 80. dzimšanas dienu, koncertos Jānis Ozoliņš atskaņos pazīstamus, kā arī līdz šim Latvijā neiepazītus komponista skaņdarbus klavierēm.

Tāpat Jānis Ozoliņš atklāj, ka viņa sabiedrotais audiovizuālo koncertu veidošanā būs video mākslinieks Mārtiņš Dāboliņš, kurš arī ir liels Filipa Glāsa mūzikas cienītājs.

Jānis Ozoliņš par programmu stāsta: “Uzrunāt Mārtiņu mani iedvesmoja vairāki viņa darbi, kuros atklājas ne tikai viņa spilgtā, radošā personība, bet arī apbrīnojamās tehniskās zināšanas. Viņā mītošais eksperimentētājs liek man ticēt, ka mums izdosies atklāt Filipa Glāsa mūziku jaunā skatījumā. Šajā koncertā svinēsim komponista dzimšanas dienu un centīsimies atklāt ne tikai viņa mūziku, bet vizuālo koncerta tēlu veidosim, balstoties uz to, ko par viņu teikuši viņa līdzgaitnieki. Ceru, ka skatītājs pēc koncerta būs sajutis komponista ieguldījuma mērogu 20. gadsmita kultūrā. Man arī liels prieks un pateicība māksliniecēm Katrīnai Gailei un Ievai Kauliņai, kuras ir radījušas koncerta plakātu”.  

Koncertos tiks atskaņoti latviešu klausītājiem labi pazīstami skaņdarbi "Mad Rush" (1979), Opening (1981) un cikls "Metamorphosis for piano" (1988), gan Latvijā līdz šim reti atskaņotās etīdes klavierēm (I daļa, 1994-1995), kuru jaunākais sējums (II daļa, 2012) atklāj pavisam citu Glāsu un kuru klausītāji iespējams koncertatskaņojumā iepazīs pirmoreiz.

Filips Glāss ir viens no 20. gadsimta ietekmīgākajiem komponistiem, kurš ir sadarbojies ar bītu paaudzes dzejnieku Alenu Ginsbergu, kinorežisoriem Vudiju Allenu, Martinu Skorsēzi, Stīvenu Daldriju, teātra režisoru Robertu Vilsonu, mūziķiem Deividu Boviju, Polu Saimonu un citiem. Filips Glāss ir pirmais komponists, kurš ir iekarojis skatītāju simpātijas gan operu namos, koncertzālēs un teātros, gan filmu un populārās mūzikas pasaulē.

Mūziķis un literatūrzinātnieks Jānis Ozoliņš Latvijas mūzikā individuāli un kopā ar grupu “Sigma” ir ienācis pārliecinoši. Grupas debijas albums “Sazaroto taku dārzs” šogad saņēmis Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta mikrofons”, ir radīta mūzika vairākām teātra izrādēm, kā arī dokumentālajai filmai “Tev, Rūķi!”, kas saņēmusi Latvijas Nacionālā filmu festivāla balvu “Lielais Kristaps”. Tāpat ļoti veiksmīgi bijuši sadarbības projekti ar Latvijas dzejniekiem, veidojot uzvedumus “Dzejkoncerts” un “Mūsu dienu skaņu celiņš”. Šī gada septembrī Jānis Ozoliņš un grupa “Sigma” pārsteidza Baltās nakts apmeklētājus ar koncertizrādi “Metamorfozes” kultūras pilī “Ziemeļblāzma”.

Biļetes uz abiem koncertiem vēl līdz 15. decembrim Biļešu paradīzes kasēs un internetā pieejamas par 10 EUR, no 15. decembra cena kļūs augstāka.

Koncertu organizē biedrība “Hi” un SIA “Story Hub”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!