Noklausies “Kasetes” singlu no gaidāmā albuma

Raksta attēls - Noklausies “Kasetes” singlu no gaidāmā albuma Ekrānšāviņš no video

15.04.2019 / Parmuziku.lv

Dienasgaismu ieraudzījis grupas Kasetes un MNTHA sapņainais elektronikas kopdarbs “Like You”, kura galvenais vēstījums ir būt patiesam pret sevi un atrast pareizo līdzsvaru starp to, ko saka sirds un prāts.

Indie sintpopa grupa Kasetes tika dibināta 2012. gadā Vaidavā. Kopš tā laika grupa (sastāvā Kārlis un Rūdolfs Zagorski, Oskars Tupuriņš un Jānis Liepiņš) piedalījušies dažādos projektos, tostarp filmas skaņu celiņa un remiksu veidošanā, un izlaiduši debijas albumu “Jaunā Kārtība”. Kasetes iedvesmojušās no pagājušā gadsimta 80-to gadu popmūzikas savienojumā ar mūsdienīgiem indie ritmiem, veidojot nostaļģisku un stilīgu skanējumu. Grupa patlaban strādā pie jaunā albuma izstrādes, ko paredzēts izdot šīs vasaras sākumā.

Elektro indie sintpopa/drīmpopa soloprojekts MNTHA (Marija Mickeviča) aizsācies tikai nedaudz vēlāk - 2014. gada vasarā un pēc pusgada MNTHA kļuva plašāk pazīstama ar skaņdarbu “Nefelibata”. Projekts ir audzis un kļuvis populārs ne tikai Latvijā. MNTHA koncertējusi Berlīnē un pagājušajā vasarā arī ieguva 2. vietu jauno izpildītāju konkursā “Novus” Lietuvā. Projektā apvienots ne tikai muzikālais elements, bet uzsvars tiek likts arī uz vizuālo un performatīvo pusi. MNTHA spēlējas ar androginitāti, sapņošanu par kosmosu un eksistenci. Pirms gandrīz 2 gadiem tika izdots debijas EP “Identity” un šobrīd noris darbība pie jauniem projektiem.

Abi muzikālie projekti jau agrāk strādājuši pie kopīgiem skaņdarbiem, un saspēle vienmēr bijusi veiksmīga tieši tāpēc, ka tos vieno gan mākslinieciskais skatījums, gan sintpopa estētika. Šī sinerģija vērojama arī noskaņas pilnajā mūzikas klipā, kuru filmēja Uģis Jansons un montēja Marija Mickeviča.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!