Normunds Rutulis sadarbojas ar somu dīdžeju Oliver Paris un dzied angļu valodā

Raksta attēls - Normunds Rutulis sadarbojas ar somu dīdžeju Oliver Paris un dzied angļu valodā

19.03.2021

Normunds Rutulis publisko jaunu dziesmu, kas tapusi sadarbībā ar somu dj un mūzikas producentu Oliver Paris. Pirmais viņu kopdarbs ir electroswing manierē ieturētā dziesma “LET’S SWING!” Vasarai un ballītēm piestāvēs!

“Pirms gada mani uzmeklēja latviešu mūzikas producents DJ Plastic ar piedāvājumu izveidot melodiju kāda man tolaik vēl nezināma somu dj mūzikas sagatavēm. Nolēmu pamēģināt. Ar DJ Oliver Paris sazvanījos un vienojāmies sākt šo internacionālu mūzikas projektu nekavējoties. Vispirms iedziedāju demo bez vārdiem, vien to melodiju un frāzējumu, kas tajā brīdī iešāvās prātā. Galu galā sanāca pilna forma, kurai vēlāk vārdus sarakstīja Olivera brālis IGOR, kurš veiksmīgi darbojas Somijas hip hop segmentā. Tā kā šis projekts nebija prioritārs, līdz gala rezultātam nokļuvām tikai tagad. Tomēr abi ar paveikto esam apmierināti. Electroswing ir deju mūzikas paveids, un, lai gan tā pirmsākumi atrodami jau 90to gadu sākumā, Latvijā lielu popularitāti tas nav paguvis iemantot. Mums ir cerības, ka ar “Let’s swing!” izdosies tā pozīcijas mūsu mūzikas tirgū uzlabot. Tiesa gan, šī ir viena no retajām reizēm, kad atļāvos dziedāt angļu valodā. Taču tā kā šis singls šodien tiek publicēts arī Somijā, tas ir saprotami,” par dziesmas tapšanu stāsta Normunds Rutulis.

DJ Oliver Paris: “ Rīgas klubu publika mani ir iepazinusi, jo šad un tad uzstājos te ar saviem dj setiem. Klubu mūzikā esmu kopš 1999. gada, bet 2007.gadā kļūt par savas koncerttūres dīdžeju mani uzaicināja zviedru klubu mūzikas zvaigzne Pandora. Drīz pēc tam sāku arī producēt mūziku. Lai gan esmu uzaudzis ar roku, rokenrolu un popmūziku, kuru “uzsūcu” MTV un VH1, esmu nostabilizējies klubu mūzikā. Un ļoti patīk veidot t.s. “mashup” miksus. Mana kaisle ir mūzika un es mīlu dažādus mūzikas žanrus, tāpēc šoreiz atļāvos paeksperimentēt electroswing manierē, kas ir gana stilīgi, ritmiski un līdzi dejojams. Priecājos, ka izdevās satikt Normundu, jo meklēju tieši kādu latviešu dziedātāju, kurš vienlīdz labi jūtas kā popmūzikā un svingā, tā deju mūzikā. Viņa veidotā melodija un vokālā maniere iedvesa manam trekam jaunu vēsmu un nu, to var dzirdēt kā Helsinkos, tā Rīgā un arī visur citur pasaulē. Let’s swing!”

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!