Normunds Rutulis un Māris Ozols Ziemassvētkus gaidot, dāvina dziesmu SIRDS

Raksta attēls - Normunds Rutulis un Māris Ozols Ziemassvētkus gaidot, dāvina dziesmu SIRDS Publicitātes foto

30.11.2020

Šajā juku laikā, kad publiska uzstāšanās nav realizējama, radošumam ir vieta izpausties dubultīgi. Ar Māri esam labi draugi un jau ilgu laiku uz viena viļņa, un tas ir vainagojies daudzos mūsu kopīgos ierakstos.

Normunds Rutulis:” Šajā juku laikā, kad publiska uzstāšanās nav realizējama, radošumam ir vieta izpausties dubultīgi. Ar Māri esam labi draugi un jau ilgu laiku uz viena viļņa, un tas ir vainagojies daudzos mūsu kopīgos ierakstos. Ļoti priecājos, ka Māris mani iedrošināja pieķerties viņa skanīgajai dziesmai, kurā viņš pats paveica lielāko darbu, ieskaņojot vairākus instrumentus. Man atlika vien salikt visu pa vietām. Dziesmas instrumentālajā versijā melodija Māra spēlētās mutes ermoņikas izpildījumā. Ko Tu talantam padarīsi! Eleganti! Milzīgs prieks, ka Anita Rezevska aicinājumam uzrakstīt dziesmai vārdus, nelika gaidīt pat divas minūtes. Piekrita uzreiz un nākamās dienas vakarā jau bija gatavi dziesmas vārdi, turklāt, trijās valodās. Pagaidām dukas pietika tikai iedziedāt dzimtajā, un to no visas sirds dāvinām katram latviešu mūzikas mīļotājam.”

Dziesmas autors Māris Ozols:” Dziesmas melodija radās aptuveni pirms gada, kad kādā brīvā brīdī biju piesēdies pie klavierēm, lai kaut ko uzspēlētu, uzdungotu. Un tā kā Normunds ir ne tikai mans draugs, bet arī muzikālais domubiedrs, nospēlēju viņam to. Normundam iepatikās dziesmas noskaņa un viņš ierosināja to ieskaņot instrumentāli man vienam. Viņa doma mani īsti neuzrunāja. Savukārt, es ierosināju Normundam uzrakstīt tekstu melodijai, līdzīgi kā iepriekšējām mūsu kopradītajām Ziemassvētku dziesmām. Normunds teica, ka viņam esot labāka doma. Nonācām pie radošas satikšanās ar Anitu Rezevsku, kura skaisti un vijīgi melodiju ietērpa trauslu jūtu tekstā. Arī Normunda skanīgā balss, lieliski izgaršo Anitas tekstu. Dziesmas aranžējumu veidojām ar Normundu kopīgi. Teksta un mūzikas iedvesmoti, bijām uz viena viļņa. Uzslavu pelnījis Normunds, kurš, liekot lietā savu labo muzikālo gaumi un smalko dzirdi, studijā sakārtoja un nodrošināja dziesmas labskanīgumu. No sirds pateicos gan Anitai, gan Normundam par šo kopdarbu un, cerams, ka ne pēdējo. Klausītājiem novēlu, piedzīvot Anitas teiktos vārdus - tā, lai lido sirds plašumos!”

Vārdu autore Anita Rezevska:” Es ticu tam, ka visam ir īstais laiks, īstā vieta un īstie cilvēki - nekas nenotiek nejauši. Normunda uzaicinājums iesaistīties kāda ļoti īpaša skaņdarba tapšanā nāca negaidīti un man pavisam nepierastā - šoreiz ne mūzikas, bet dzejas autores "ampluā", taču, kad satikāmies,  uzreiz bija sajūta, ka visi puzles gabaliņi "sastājas" pareizajās vietās. Esmu ļoti pateicīga par uzticēšanos un iespēju radīt kopā ar šiem patiešām lieliskajiem mūziķiem - Normundu Rutuli un Māri Ozolu. SIRDS mums ir īpašs skaņdarbs - īpašs šādā tandēmā, īpašs šim neparastajam laikam, ko piedzīvojam. Un tāpēc gribas teikt, ka šo dziesmu no sirds sūtām sasildīt un iedrošināt klausītāju sirdis!"

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!