Maģiska noskaņa! Noskaties grupas "ALASKA DREAMERS" mūzikas filmu "About You"

Raksta attēls - Maģiska noskaņa! Noskaties grupas "ALASKA DREAMERS" mūzikas filmu "About You" Publicitātes foto

28.12.2016 / Parmuziku.lv

Grupa "ALASKA DREAMERS" publikai prezentē sarežģītu risinājumu -mūzikas filma tapusi vienlaicīgi ar skaņas ierakstu.

"Manā sajūtu gammā mūzikas un kino satikšanās ir viens no maģiskākajiem piedzīvojumiem, kāds vien iespējams. Mūzika spēj apiet visus saprātīgu smadzeņu filtrus un trāpīt pa taisno tur, kur dzimst emocijas. Bet redzes zīmēts attēls ir tas, kam cilvēks uzticas visvairāk par visām maņām. Kad tie abi labi darbojas kopā, nav vairs nosakāms, kāda dziesma būtu bez bildes un bilde - bez mūzikas.

Veidojot mūzikas filmu ar "Alaska Dreamers", man bija gods būt klāt brīdī, kad skaņa un bilde dzimst kopā. Mēs filmējām to, kā šī dziesma tiek ierakstīta dzīvajā. Un tā arī bija tā diena, kad es iepazinos ar šiem jaunajiem mūziķiem, kuros es jūtu milzu brīvību. Viņi jau tagad spēlē daudz labāk, kā paši labākie vienu paaudzi iepriekš. Es jūtu, ka šie jaunie cilvēki ir tie, kas beidzot ir atbrīvojušies no pagātnes ideoloģijas, kas šīs zemes rokenrolam vienmēr, pat neapzinātā līmenī, draudēja izgāzties tarifikācijas skatē vai neiekļūt mikrofona aptaujā. Un līdz ar to - nebūt līdz galam brīvam un radoši neapmulsušam.

Šīs grupas mūziķi arī saprot, ko nozīmē mazi aktierspēles  smalkumi - viņi neko nedara tik pārspīlēti, lai arī pēdējā rinda skatītāju zālē justu. Viņi ir lieliski kameras priekšā. Un viņos ir gana pašapziņas, lai uzticētos sev svešu mākslinieku pienesumam. 

Mums pietika ar 5 dubļiem, lai nofilmētu šo sarežģīto horeogrāfiju, turklāt - spēlējot pa īstam.  " komentē režisors Uģis Olte.

Mūzikas filma uzņemta sadarbībā ar “Kaņepes Kultūras centrs”, "VFS Films”, skaņas režisors Gustavs Ērenpreiss.

Grupā "Alaska Dreamers” apvienojušies spožākie jaunās paaudzes mūziķi - Kristīne Prauliņa - vokāls, Reinis Ozoliņš - bass, dolfs Dankfelds - bungas, Ritvars Garoza - klavieres, rcis Vasiļevskis - ģitāra, nis Ruņģis - ģitāra, Jānis Kalniņš – ģitāra, Oskars Ozoliņš – trompete, Kristaps Lubovs - saksofons, Laura Rozenberga – trombons, Miguel Andres Hernandez Giraldi – perkusijas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!