Oranžie sper gaisā

Raksta attēls - Oranžie sper gaisā Publicitātes foto

04.06.2020

Grupa Oranžās brīvdienas (OB), atzīmējot savu 20 gadu jubileju, laidusi klajā jaunu dziesmu Es tevi uzsperšu gaisā, kurai tapis arī videoklips.

Es tevi uzsperšu gaisā klipa prezentācija notiks piektdien, 5. jūnijā OB Facebook kontā. Jau no plkst. 20.00 ikvienam būs iespēja vērot dažādas ar prezentāciju saistītas aktivitātes video tiešraidē. Mūziķi sola nelielu koncertu, šo to pastāstīt par patreiz notiekošo grupā, atbildēt uz skatītāju jautājumiem, savukārt vakara noslēgumā OB mūziķi piedāvā aizraujošu DJ setu, lai kopīgi attālināti atzīmētu jaunā video iznākšanu.

Ar dziesmu Es tevi uzsperšu gaisā grupa atgriezusies pie sen pārbaudītām ska-punk mūzikas žanra vērtībām. “Ātra, enerģiska un dinamiska dziesma par sociāli aktuālām norisēm,” skaidro grupas līderis un dziesmas autors Ints Ķergalvis, pazīstams arī kā Speiss. Viņš atzīst, ka skaņdarba tekstā ironiskā manierē iekļauta virkne nejēdzību, kurām pēc mūziķu domām, mūsu sabiedrībā vietas nav. “Sprādziens ne vienmēr nes iznīcību. Visa pēdējā gadsimta cilvēces attīstība ir balstīta uz dažāda izmēra kontrolētiem sprādzieniem,” piebilst grupas ģitārists Kaspars Čakste.

Videoklipu dziesmai veidot uzrunāta sevi kino lauciņā jau pierādījusi jaunā režisore un labs grupas draugs Marta Elīna Martinsone. “Šis ir mans pirmais mūzikas videoklips un ļoti nopriecājos, ka OB uzrunāja tieši mani, kā arī uzticējās manai idejai. Viņi ir superīgi džeki, ar kuriem ir šausmīgi forši strādāt. Klipa ideja radās iedvesmojoties no dziesmas un apvienojot to ar manu mīlestību pret supervaroņiem. Vēlējāmies kopīgi radīt latviešu supervaroņus, kas balstīti mitoloģijā un vēsturē. Tēli cīnās ar lietām, kuras latviešiem, metaforiski runājot, gribētos uzspert gaisā. Vizuāli ar operatoru Kristapu Dzeni par atspēriena punktu izvēlējāmies septiņdesmito un astoņdesmito gadu action un kung-fu filmas. Marta neslēpj, ka arī pats filmēšanas process bijis gana jautrs.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!