Oranžās brīvdienas gāzē pa īstam

Raksta attēls - Oranžās brīvdienas gāzē pa īstam Publicitātes foto

04.03.2024

Gadu ar pilnu gāzi grīdā uzsākusi grupa Oranžās brīvdienas (OB). Iznākusi jauna dziesma Zirgspēki, kurai tapis arī videoklips, savukārt jau martā dienas gaismu ieraudzīs jaunākais albums Ārā un 23. martā notiks līdz šim vērienīgākais OB koncerts koncertzālē Palladium.

Jaunākais OB skaņdrabs Zirgspēki, iespējams, ir visu laiku ātrākais un agresīvākais mūziķu veikums, kas ieturēts punkroka manierē. “Pēdējā laikā daudz eksperimentējām ar dažādiem žanriem un noskaņām. Gan mums pašiem, gan publikai atkal bija vajadzīgs kaut kas ātrāks. Visi bijām noilgojušies pēc kaut kā jauna un traka. Te nu tas ir – laižam zirgspēkus ārā,” stāsta OB līderis un dziesmas autors Ints Ķergalvis, pazīstams arī kā Speiss. Zirgspēki ir par katra personīgo potenciālu, kuru ne vienmēr lietderīgi spējam izmantot. Skarta arī kara tēma, kas aktualitāti nav zaudējusi, jo OB aizvien par vienu no savām prioritātēm uzskata cīņu par taisnību un brīvību visā Pasaulē.

Nozīmīgu darbu dziesmas aranžēšanā uzņēmies OB ģitārists Kaspars Čakste. Viņš neslēpj, ka uzreiz bijis skaidrs, kādai tai jābūt: “Uzņēmos iniciatīvu ievadīt Zirgspēku skanējumu savas vīzijas rāmjos un  to tur noturēt. Tāpēc arī šī ir mana mīļākā jaunā albuma dziesma.”

Skaņdarbam tapis arī atbilstošs videoklips režisora Jāņa Tetera vadībā. “Grupas trompetists Nauris Bruņinieks ir titulēts autosportists, viens no labākajiem Latvijā. Jau sen bija skaidrs, ka, agri vai vēlu, abas šīs viņa aizraušanās saplūdīs vienā. Šoreiz vienkārši nevarējām neizmantot rallija tēmu,” skaidro I.Ķergalvis. Arī J.Teters atzīst, ka filmēšana bijusi neaizmirstama pieredze. Viņam videoklips reizē bija arī kursa darbs, absolvējot Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu. “Pirmo reizi dzirdot dziesmu, iedomājos tīri vienkāršu video. Bet, kad radās iespēja filmēt reālu rallija mašīnu, sapratu – tas būs episki,” tā J.Teters. Galvenās lomas atveidotājs klipā N.Bruņinieks ir priecīgs, ka gandrīz pilnībā ļāvies režisora iecerēm. “Kadri ar rallija mašīnu filmēti reālos rallija treniņa apstākļos. Neapskaužu Jāni, kuram braucienu laikā bija jāsēž man blakus un jāmēģina kaut ko nofilmēt. Pēc brauciena kādu brīdi viņš nevarēja parunāt,” atceras N.Bruņinieks.

OB jaunākais albums, turklāt vinila plates formātā, dienas gaismu ieraudzīs jau marta pirmajā pusē. Savukārt 23. martā grupa aicina ikvienu uz jubilejas koncertu OB24 koncertzālē Palladium, Rīgā. Biļetes nopērkamas vietnē ticketshop.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!